Okamura našel, kde se dá šetřit. Sáhnout na peníze Bruselu

10.07.2022 8:10 | Ze sítí

Zvyšování daní, ale miliardy na obnovu Ukrajiny a zhoršení dostupnosti zdravotní péče. Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura shrnul plány a priority vlády premiéra Petra Fialy (ODS), která neplní své původní sliby a v době řady krizí, jež naši zemi trápí, nejde zrovna cestou pomoci pro české občany. „Vláda Petra Fialy nehájí zájmy českých občanů, ale zájmy Bruselu a cizích nadnárodních korporací,“ říká Okamura. Upozorňuje na stále se rozrůstající chapadla chobotnice v korupční kauze Dozimetr. Zářijové volby podle něj budou referendem o vládě.

Okamura našel, kde se dá šetřit. Sáhnout na peníze Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Anketa

Co vy a letní dovolená?

hlasovalo: 6000 lidí
Vládní pětikoalice plánuje zvyšovat daně pracujícím lidem s vyššími příjmy. V pátek to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Okamura připomíná, že vláda přitom před volbami slibovala opak. „Sliby chyby. Hnutí SPD nesouhlasí se zvyšováním daní českým občanům a českým firmám,“ uvádí Okamura ve svém facebookovém videu.

Připomíná, že jsou i jiné možnosti řešení nedostatku peněz ve státním rozpočtu. Hnutí SPD již před několika měsíci podalo návrh zákona na zdanění nezdaněných dividend vyváděných nadnárodními korporacemi z ČR, což by přineslo do státního rozpočtu až 75 miliard korun ročně. Podalo také návrh na snížení odvodů do EU o 30 miliard korun. „Tyto peníze navrhujeme dát na pomoc lidem se zdražováním energií, potravin a bydlení. Vláda Petra Fialy nehájí zájmy českých občanů, ale zájmy Bruselu a cizích nadnárodních korporací,“ pokračuje Okamura s tím, že zmíněné návrhy jim vládní pětikoalice zamítla.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Miliardy ze státní kasy poputují „na obnovu Ukrajiny“: „Místo aby vláda pomohla našim občanům se zdražováním. To není česká, ale ‚ukrajinská‘ vláda,“ zlobí se Okamura. A cituje premiéra Fialu, který tento týden řekl: „Prioritou číslo jedna se pro nás stala podpora Ukrajiny, její poválečná obnova. Musíme vytrvat v dodávkách zbraní a peněz na běžný provoz. Přiznejme si, že podstatná část obnovy Ukrajiny bude ležet na bedrech evropských států i Evropské unie jako takové. To je přirozené. Musíme ukázat leadership.”

Podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala bude na rekonstrukci Ukrajiny potřeba okolo 750 miliard dolarů, tedy v přepočtu 17,8 bilionu korun.

„Proč má Fialova vláda jako hlavní prioritu cizí zemi, a nikoli svoji vlastní? Česká republika a problémy našich občanů nejsou pro Fialovu vládu na prvním místě. Podle názoru SPD by mělo být pro vládu hlavní prioritou vyřešení drahých energií, potravin a bydlení v ČR, což trápí všechny naše občany,“ říká opakovaně Okamura.

V pátek se ve Sněmovně před závěrečným hlasováním podařilo díky opozici zablokovat vládní návrh, dle nějž vláda hodlá vzít 14 miliard korun zdravotním pojišťovnám a zhoršit tak dostupnost zdravotní péče pro občany. Hlasování o vládním návrhu zákona se tak přesouvá na příští středu. „Poslanci SPD se již několik měsíců snaží tomuto vládnímu návrhu zákona zabránit. Zásadně nesouhlasíme se zhoršováním dostupnosti zdravotní péče pro naše občany a nechceme ani zhoršování pracovních podmínek zdravotníků,“ zdůrazňuje šéf hnutí SPD.

„Fialova vládní koalice ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů škodí našim občanům. Na prvním místě má Fialova vláda pomoc Ukrajincům, ale na potřeby našich občanů vláda zvysoka kašle. Pro SPD jsou Česká republika a naši občané na prvním místě!“ připomíná Okamura.

V neposlední řadě vládu nadále zatěžují stále nové a nové informace, které vyplývají na povrch v kauze Dozimetr spojené s hnutím STAN. „Další zjištění v kauze organizovaného zločinu, korupce a mafie ve vládním hnutí STAN Víta Rakušana. Nyní bylo zveřejněno, že se policie v této souvislosti zabývá dalším z trestných činů. Jedná se o nedovolené nakládání s návykovými látkami, jelikož aktéři této kauzy na svých sexuálních a drogových večírcích užívali kokain a kšeftovalo se s ním,“ přibližuje předseda SPD.

Závěrem Okamura vyzývá spoluobčany k účasti v komunálních volbách. „Již v září budou komunální a senátní volby – přijďte k volbám i se svou rodinou a s přáteli vyjádřit váš názor na Fialovu vládní pětikoalici! Podpořte opoziční hnutí SPD! Důležité je netříštit hlasy! Zářijové volby budou referendem o vládě!“ vyzývá Tomio Okamura.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…