Okamura upozornil na 23 mrtvých po očkování v Norsku

22. 1. 2021 22:27

V Norsku zemřelo 23 seniorů starších 80 let po očkování vakcínou proti koronaviru. Lékaři v zemi současně zjišťují, zda za smrt mohla nežádoucí reakce na vakcínu. Norsko proto změnilo přístup k očkování, kdy u velmi starých a nemocných seniorů posuzuje vakcinaci individuálně. „A co si myslíte vy? Chcete se nechat očkovat, nebo ne? Nebo počkáte?“ ptá se na facebooku Tomio Okamura.

Okamura upozornil na 23 mrtvých po očkování v Norsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
„Po očkování proti covid-19 zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut. Očkování proti covidu může být podle norské studie rizikové pro seniory starší 80 let, kteří trpí nějakým závažným onemocněním. Norský zdravotní institut to uvedl poté, co v zemi krátce po podání první dávky vakcíny zemřelo 23 lidí. Tímto zde prosím nechci vést nějakou kampaň proti očkování. Jen tím nabádám k opatrnosti a k tomu, aby si každý zvážil důkladně rizika,“ upřesnil Tomio Okamura na sociální síti. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje to, že očkování musí být dobrovolné a lidé, kteří se nenechají očkovat, nesmí být diskriminováni. „Lidem, kteří se očkovat chtějí, by podle nás měla vláda zajistit co nejrychleji bezpečnou vakcínu. Podporujeme svobodu volby a svobodné rozhodnutí každého občana, který sám ví, co je pro jeho zdraví nejlepší,“ říká dále. 
 
 
Vyjádření Norského zdravotního institutu citovala podle Okamury také agentura Bloomberg. „U osob, které jsou velmi oslabené, mohou mít i relativně mírné vedlejší účinky vakcíny vážné následky,“ uvedla agentura. 
 
„Navíc je zajímavé, že zhruba polovina zdravotníků v Německu se nechce nechat očkovat,“ dodal na závěr Okamura.
 
S podobným výsledkem přišla také MF Dnes, jejíž sonda ukázala, že až 40 procent českých zdravotníků se nechce nechat očkovat proti koronaviru. Obávají se vedlejších účinků vakcíny. Mají také pocit, že se vakcíny vyvíjely příliš rychle, a proto podle jejich názoru nemusí být zcela bezpečné. Případně už nemoc prodělali a mají za to, že je více ochrání přirozeně vzniklé protilátky. Část zdravotníků také čeká na jednodávkovou vakcínu než tu dvoufázovou od firmy Pfizer.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…