V Norsku zemřelo 23 seniorů starších 80 let po očkování vakcínou proti koronaviru. Lékaři v zemi současně zjišťují, zda za smrt mohla nežádoucí reakce na vakcínu. Norsko proto změnilo přístup k očkování, kdy u velmi starých a nemocných seniorů posuzuje vakcinaci individuálně. „A co si myslíte vy? Chcete se nechat očkovat, nebo ne? Nebo počkáte?“ ptá se na facebooku Tomio Okamura.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
„Po očkování proti covid-19 zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut. Očkování proti covidu může být podle norské studie rizikové pro seniory starší 80 let, kteří trpí nějakým závažným onemocněním. Norský zdravotní institut to uvedl poté, co v zemi krátce po podání první dávky vakcíny zemřelo 23 lidí. Tímto zde prosím nechci vést nějakou kampaň proti očkování. Jen tím nabádám k opatrnosti a k tomu, aby si každý zvážil důkladně rizika,“ upřesnil Tomio Okamura na sociální síti.