Okamurova rada před druhým kolem: Volte kohokoliv proti vládní pětce

24.09.2022 21:23

Po půl deváté večer se předseda SPD Tomio Okamura vyjádřil k výsledkům komunálních voleb. Neskrýval spokojenost. Lidé podle předsedy SPD poslali jasný vzkaz vládě Petra Fialy (ODS). Opozice v komunálních volbách významně posílila. Posílení opozice se rýsuje i v Senátu. Tady Okamura přišel s výzvou.

Okamurova rada před druhým kolem: Volte kohokoliv proti vládní pětce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

„Vážené dámy a pánové,“ začal Okamura, „dovolte mi, abych vám poděkoval za podporu SPD. Děkuji našim voličům a děkuji, že jste přišli k volbám. My považujeme tyto volby za úspěch, protože na základě aktuálních výsledků to vypadá, že jsme uspěli a narostl počet našich zastupitelů. Uspěli jsme ve všech krajských městech a vypadá to, že jsme uspěli ve většině okresních měst. V Praze jsme také překročili pět procent a uspěli jsme také v některých pražských městských částech,“ pokračoval spokojený předseda SPD.

Pár slov řekl i k volbám do Senátu.

„Co se týče voleb do Senátu, do druhého kola postupuje v Karlových Varech Eva Chromcová, která pomáhá lidem, pracuje na záchranné službě. A já bych chtěl poprosit všechny naše voliče, aby přišli ke druhému kolu senátních voleb a aby podpořili kandidáta SPD. A zároveň bych chtěl poprosit všechny naše voliče, aby přišli ke druhému kolu senátních voleb a volili kohokoliv, kdo není ze současné vládní koalice, protože v Senátu chybí opozice,“ vyložil svůj pohled na horní komoru Parlamentu předseda SPD.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Poté se vrátil k tomu, že výsledek komunálních voleb je jasným vzkazem pro vládu Petra Fialy (ODS).

„My už jsme avizovali, že tyto volby budou referendem o vládě Petra Fialy, která v současné krizi nepomáhá lidem. V současnosti se ukazuje, že obě opoziční strany posílily. A my budeme pokračovat ve tlaku na vládu premiéra Petra Fialy. Tímto bych chtěl pozvat všechny občany na demonstraci do Ostravy již tuto středu ve 14 hodin. Budu tam i já osobně. Přijďte vyjádřit nespokojenost s vládou Petra Fialy,“ apeloval Okamura na voliče.

Organizátorem demonstrace je podle Okamury jen a pouze SPD. Nebude tam žádný další organizátor.

Po chvíli také konstatoval, že SPD nebude politikařit.

„My si myslíme, že teď je Česká republika kvůli Fialově vládě v takové krizi, že lidé nemají peníze, nemají peníze ani na energie, a my si myslíme, že je třeba táhnout za jeden provaz a pomoct těm lidem,“ pravil Okamura.

Konstatoval, že vláda Petra Fialy (ODS) lidem nepomáhá.

„Ty volby pro nás byly velmi úspěšné a já bych chtěl vyzvat ostatní strany, aby přestaly politikařit. Pojďme společně pracovat pro občany. To je zpráva, se kterou půjdou naši zastupitelé do jednání.  A já jsem rád, že lidé pozitivně zhodnotili tu naši roční práci ve Sněmovně,“ konstatoval Okamura.

Na tiskové konferenci promluvil také místopředseda SPD Radim Fiala, který se se smíchem vyjádřil k senátním volbám, ve kterých Okamura zřejmě hlasoval pro kandidáta SPOLU.

„Pobavili jsme se nad tím a máme jasnou zkušenost, že jestli chcete někoho nevolit, tak to musíte ten lístek roztrhat na kousíčky, a pokud možno ty kousíčky ještě sníst, pak asi volební komise považuje ten volební lístek za neplatný,“ poznamenal Fiala.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

22:30 „Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, která ve čtvrtek zkolabovala během jednání horní komory parlamentu,…