Ombudsman se loučil: Chci zbytek života prožít po svém

21.12.2013 12:05

Ombudsman Pavel Varvařovský oznámil odchod z funkce a několik dnů se nevyjadřoval k tomu, co ho k odchodu z úřadu vedlo. V rozhovoru pro Českou televizi ale prozradil, že by vzhledem ke svému věku rád prožil zbytek života po svém. Rezignace prý rozhodně nesouvisí s případnými neshodami se svým zástupcem Stanislavem Křečkem.

Ombudsman se loučil: Chci zbytek života prožít po svém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ombudsman Pavel Varvařovský

Když se měl novým zástupcem ombudsmana stát dlouholetý politik za ČSSD Stanislav Křeček, hrozil Pavel Varvařovský rezignací. Nakonec však v úřadě zůstal a dnes říká, že ho k předvánočnímu odchodu z úřadu nevedly nějaké spory uvnitř instituce, ale spíše souhrn vnějších okolností.

"Důvod nějakého rozhodnutí je takové skládání střípků. Já jsem to všechno sečetl a rozhodl jsem se, že už ne. Bez hněvu a zaujatosti jsem se rozhodl, že končím. Kolik mi zbývá, to nikdo nevíme. Mně je 68, takže mi ve statistické rovině zbývá sedm let. Já bych těch sedm let chtěl prožít k obrazu svému,“ prozradil končící ombudsman.

Dočasně úřad povede jeho zástupce Stanislav Křeček a poslanci musí do 60 dnů  - do 20. února - vybrat jeho nástupce. O některých adeptech se již spekuluje. Kandidaturu nevyloučil ani sám Křeček. Dalšími adepty mohou být někdejší premiér Vladimír Špidla nebo olomoucký právník Filip Dienstbier.

Připomeňme, že Varvařovský se stal ombudsmanem v roce 2010 po zesnulém Otakaru Motejlovi. Je to český právník, který zastával i funkci soudce Ústavního soudu, a to mezi lety 1994 až 2004.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…