Omluva za setkání s dalajlámou: Na Slovensku ji sepsali také. Podívejte se

24.10.2016 6:44

Slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák odevzdal čínskému velvyslanci dopis Lin Linovi adresovaný svému čínskému rezortnímu partnerovi. Podle jeho slov Slovensko uznává a respektuje politiku jedné Číny. Lajčák tak učinil poté, co zemi navštívil dalajlama.

Omluva za setkání s dalajlámou: Na Slovensku ji sepsali také. Podívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtrnáctý Dalajláma Tändzin Gjamccho

"Ministr též konstatoval, že Slovensku záleží na dobrých vztazích s Čínou a máme zájem na jejich upevňování, zejména rozšiřováním obchodně-ekonomické spolupráce," uvedl mluvčí rezortu Petr Stano.

Návštěva dalajlamy se uskutečnila na Slovensku před několika dny. Podle Lajčáka měla soukromý charakter a uskutečnila se na pozvání soukromého subjektu. Vláda Slovenska se dle jeho slov na její přípravě a realizace nepodílela a ani její členové se s dalajlámou nesešli.  

Původní text ZDE.

Zároveň však Lajčák také uvedl, že víkendové setkání dalajlamy s prezidentem země Andrejem Kiskou bude mít určitě na vztahy Slovenska s Čínou negativní dopad. "To jsou věci, které čínská strana nenechává bez reakce," uvedl Lajčák. Kvůli setkání si Čína již dvakrát předvolala slovenského chargé d'affaires v Pekingu. Lajčák se prý nyní bude snažit, aby ten dopad byl co nejméně zlý. Kiska sice tvrdí, že jeho setkání nijak nezpochybňuje jednoznačné stanovisko Slovenska k této otázce, čínský ministr je však jiného názoru - podle něj je přijetí dalajlamy v rozporu s politikou jedné Číny, kterou se Slovensko zavázalo podporovat. 
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

21:47 Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz napsal, že před pár dny nabyl právní moci rozsudek, podle něhož…