Omluva za setkání s dalajlámou: Na Slovensku ji sepsali také. Podívejte se

24.10.2016 6:44

Slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák odevzdal čínskému velvyslanci dopis Lin Linovi adresovaný svému čínskému rezortnímu partnerovi. Podle jeho slov Slovensko uznává a respektuje politiku jedné Číny. Lajčák tak učinil poté, co zemi navštívil dalajlama.

Omluva za setkání s dalajlámou: Na Slovensku ji sepsali také. Podívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtrnáctý Dalajláma Tändzin Gjamccho

"Ministr též konstatoval, že Slovensku záleží na dobrých vztazích s Čínou a máme zájem na jejich upevňování, zejména rozšiřováním obchodně-ekonomické spolupráce," uvedl mluvčí rezortu Petr Stano.

Návštěva dalajlamy se uskutečnila na Slovensku před několika dny. Podle Lajčáka měla soukromý charakter a uskutečnila se na pozvání soukromého subjektu. Vláda Slovenska se dle jeho slov na její přípravě a realizace nepodílela a ani její členové se s dalajlámou nesešli.  

Původní text ZDE.

Zároveň však Lajčák také uvedl, že víkendové setkání dalajlamy s prezidentem země Andrejem Kiskou bude mít určitě na vztahy Slovenska s Čínou negativní dopad. "To jsou věci, které čínská strana nenechává bez reakce," uvedl Lajčák. Kvůli setkání si Čína již dvakrát předvolala slovenského chargé d'affaires v Pekingu. Lajčák se prý nyní bude snažit, aby ten dopad byl co nejméně zlý. Kiska sice tvrdí, že jeho setkání nijak nezpochybňuje jednoznačné stanovisko Slovenska k této otázce, čínský ministr je však jiného názoru - podle něj je přijetí dalajlamy v rozporu s politikou jedné Číny, kterou se Slovensko zavázalo podporovat. 
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce

4:45 Nechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce

ANKETA Jak informovaly Novinky.cz, německá kancléřka Angela Merkelová řekla ve středu, že velká větš…