Ondřej Neff uvažuje nad vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo: Pokud se teď řekne, že to všechno byla mejlka...

17. 5. 2018 18:35

Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se vyjádřil k současným personálním změnám ve vládě. „Zbude tam ještě někdo, chceme se ptát a držíme si čepici, aby nám při té vyhazovací smršti neuletěla,“ poznamenal Neff.

Ondřej Neff uvažuje nad vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo: Pokud se teď řekne, že to všechno byla mejlka...
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo

Všímá si následně odchodu ministra dopravy Ťoka, jenž za sebou podle jeho slov zanechal pět set metrů realizované dálnice za čtyři roky a ohromující vizi dálnice obkružující republiku a spojující krajská města. „Je to ministr dopravy, anebo humoru a satiry?“ ptá se Neff. 

„Další na odchodu je ministryně obrany Karla Šlechtová. Sotva si posadila psíka na hrob neznámého vojína a nechala se na Vítkově vyfotit, už letí, přes VIP salónek, aby nemusela čekat na odbavení zavazadel, čímž šetří daňovým poplatníkům peníze. Odchází se, odchází a kdo odejde poslední, zhasne,“ poznamenal Neff.

  • Původní text ZDE

Za vážnější odchod považuje odchod šéfa pražských policistů Miloše Trojánka, který se v minulosti zastával vyšetřovatele Čapího hnízda Pavla Nevtípila. „Třeba v tom nic není, jakkoli zkušenost ukazuje, že když si říkáme, že v tom třeba nic není, tak v tom vždycky něco bylo. Ale i kdyby nakrásně nebylo, pokud se teď ukáže, že policie pochybila a že vlastně není důvod, proč Andreje Babiše stíhat, bude to asi tak věrohodné, jako že si David Rath nesl v krabici sponsorský dar pro sociální demokracii a že je Roman Janoušek nevyléčitelně, a tudíž neuvěznitelně nemocný,“ napsal Neff.

Podle jeho slov závěrem musí případ Čapího hnízda skončit před soudem a o věci musí rozhodnout soud. „Je divné, že policie nebyla schopná případ podezřelé dotace na jednu hospodu vyřešit za tři čtvrti roku, a je divné, že státní zástupce zprostil viny Faltýnka a spol. poté, co ho vyrval z ochranných spárů sněmovny a vydal k pronásledování. Pokud se ale teď řekne, že to všechno byla mejlka, bude to tak velká facka důvěryhodnosti výkonné moci tohoto státu, že by snad bylo nejlepší ten stát zabalit,“ zakončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

21:41 Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru doběla rozpalují praktiky státní Univerzity Hradce Králové souvisej…