Oni chtějí pracovat. Nekradou, to Češi kradou. Nikdo mě neznásilnil, popsala Eva Zahradníčková na VIDEU uprchlíky v Řecku

20. 8. 2018 9:26

Eva Zahradníčková, aktivistka a humanitární pracovnice je dle svých slov už třetím rokem na řeckém ostrově Lesbu, kde se snaží pomáhat migrantům ve zdejším táboře Moria. A nyní se rozhodla vyvrátit mýty, kterým prý Češi ohledně migrantů věří. Video zveřejnila na TV Moria na Facebooku.

Oni chtějí pracovat. Nekradou, to Češi kradou. Nikdo mě neznásilnil, popsala Eva Zahradníčková na VIDEU uprchlíky v Řecku
Foto: Facebook
Popisek: Eva Zahradníčková

Jako první se Zahradníčková vrhla na mýtus, že se jedná převážně o muže v produktivním věku s telefonem od Applu. Uvádí statistiku za poslední tři čluny. Na prvním bylo prý 16 dětí, 4 ženy, 9 mužů. Na druhém 13 dětí, 5 žen, 5 mužů a na třetím 14 dětí , 5 žen a pouze dva muži. Takže podle Zahradníčkové je mýtus vyvrácen a odkazuje na stránky Frontexu, evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž, kde jsou údajně data k dohledání. Pak přešla na iPhony. „Já ho mám, miluju svůj iPhone nade všechno, ale uprchlíci mi říkají, proč máš takovou blbost, kde se musí platit každá aplikace, my milujeme Android,“ tvrdí aktivistka.

Anketa

Je pro vás 21. srpen 1968 bolavé téma?

16%
84%
hlasovalo: 12722 lidí

„Proč nebojují za svou zem?“ uvádí další důvod k nelásce k migrantům. „Zrovna my Češi, holubičí národ, děsně nám to vadí,“ komentuje Zahradníčková otázku. Ale říká, že chápe, že když jdou lidé z války, tak je nám divné, že nebojují. Prý to ale není pravda, spousta migrantů je na vozíku nebo má jizvy z války nebo astma po použití chemických zbraní, tvrdí. Ti, kteří odešli bez účasti na boji, údajně věděli, že není za koho bojovat. „Bylo by fajn, kdyby Češi poradili, jak se bojuje za svoji zem ve válce, která nemá pouze dvě strany,“ říká Zahradníčková a dodává: „Já třeba bych svoje syny do války za někoho, za něčí zájmy nikdy neposlala,“ protože viděla, že ten kdo bojoval, špatně dopadl.

Fotogalerie: - Bezpečnostní aspekty migrace

Ministr vnitra Milan Chovanec
Seminář na téma: Bezpečnostní aspekty migrace, kte...
Jefim Fištejn
Seminář na téma: Bezpečnostní aspekty migrace, kte...
Seminář na téma: Bezpečnostní aspekty migrace, kte...
Seminář na téma: Bezpečnostní aspekty migrace, kte...

Že jdou migranti za lepším životem se také snaží vyvrátit. „Tady není voda, tady není jídlo, armáda tu vaří zkažená kuřata, k tomu se nedá ani čuchnout,“ popisuje tábor. Vzdělávání pro děti prý zde také není. Ale migranti prý věděli, do čeho jdou, a údajně nemají jinou možnost než to zkusit v Evropě. Pokud jde o dávky, jedinec zde prý bere 90 eur, rodina maximálně 340 eur. Pro srovnání uvádí, že pleny stojí 12 eur a mléko pro kojence 8.

Že nikdo z migrantů nebude pracovat, je podle Zahradníčkové také nesmysl. Prý už všichni v táboře zaměstnání v zemi původu měli. „Všichni mají vzdělání, ženský taky, vůbec v tom není rozdíl,“ tvrdí aktivistka a dodává, že pokud by dostali pracovní povolení, pak by šli pracovat.

Pak přechází na velký strach, který panuje ohledně znásilnění a zabíjení. Uvádí: „Tři roky jsem mezi nima, pořád mě nikdo neznásilnil, nikdo mě nezbil.“ Prý jsou to lidé úplně stejní jako my. Jediné obtěžování prý zažila ze strany Řeků ve formě obscénních gest a člena údajně neonacistické skupiny, který si sundával kalhoty a chtěl ukázat „kdoví co“.

Když jde o přizpůsobování, Zahradníčková míní: „Já nevím, čemu by se měli přizpůsobovat. Že v Česku se krade, voni nekradou.“ A uvádí příklady, jak se na místě nezamykají kola ani auta. Je vděčná, že nepijí alkohol, protože pak by s migranty „asi nevydržela“. A jsou prý galantní k ženám a ženy nejsou utlačované. V místní škole je údajně víc žáků než žákyň. „Já nevím, v čem by se nám měli tak strašně přizpůsobovat,“ zakončuje téma.

Fotogalerie: - Protiimigrantské a protiislámské demonstrace

Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí

„Jsou to teroristi, tak to je úplná bomba,“ popisuje další mýtus. Pak dává případ kurdské ženy, jejíž manžel prý padl v boji proti ISIS. Všichni, kdo přichází z krizových oblastí, například z Rakká, jsou vyšetřováni Interpolem, a pokud by migranti poznali, že se jedná o „teroristu“, sami by prý takového člověka vyloučili ze svého společenství, protože mají s terorismem zkušenosti z první ruky. Jako možné riziko vidí, že pokud bude situace stále stejná, pak by v táboře mohla vzniknout buňka terorismu. „Zoufalí lidé dělají zoufalé věci,“ říká a dodává: „Tady bude stačit jeden podprůměrný ročník a ty zoufalé lidi prostě zmanipuluje.“ Takže pokud se lidé bojí terorismu a chtějí bránit křesťanské hodnoty, měli by podle Zahradníčkové přijít do táborů a začít těmto lidem pomáhat, protože Ježíš kázal: „Miluj bližního svého, víc než sám sebe.“

Celé video ZDE:

Podle reportáže televize Al Jazeera žije v táboře Moria na ostrově Lesbu asi 5000 migrantů v podmínkách, které připomínají vězení. Před dohodou o migraci s Tureckem na Lesbos dorazilo asi 46 tisíc migrantů. Po dohodě to bylo podle dat OSN pouhých 1766. Řecké ostrovy jako Lesbos nebo Samos jsou nyní prozatimní domov pro všechny, kdo čekají v Řecku, zda jim bude udělen azyl, což podle Human Rights Watch činí stále 13 tisíc lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

21:04 Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

Poslankyně a místopředsedkyně STAN Věra Kovářová vytáhla na premiéra Andreje Babiše dopis, ve kterém…