Předseda ODS Petr Fiala uvedl, že vláda je Babišovými problémy paralyzována. „To se projevuje i na jejím výkonu – vláda nevyužívá potenciál, který s sebou nese celosvětový hospodářský růst,“ řekl. Babišovy kauzy podle něj navíc dělají Česku ostudu v zahraničí. „Pohledem zvenku vypadá ČR nedůvěryhodně, když je v čele země trestně stíhaný premiér, kvůli němuž navíc zemi hrozí, že bude muset vracet stovky milionů korun,“ uvedl.
Šéf Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že kvůli Babišovi je místo konstruktivní debaty a legislativního procesu mediální prostor zaplavován premiérovými kauzami. „Ač pan premiér tvrdí, že opozice je za každou takovou smršť ráda, není to tak. S Piráty bychom mnohem raději řešili navýšení platů učitelů, exekuce zatěžující bezmála 900 tisíc lidí, snížení byrokracie pro podnikatele, digitalizaci státu nebo například stavební zákon,“ uvedl.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Předkupní právo na zemědělskou půdu
V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?
Další články z rubriky
21:45 Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba
Aktivity sudetoněmeckého landsmanšaftu na českém území a kumulace vládních funkcí jako selhání dělby…
- 18:30 To už jsme zase nějaký protektorát? Rajchl o Pavlovi, sudeťácích a rozkazech
- 16:00 Hoffman: Vysídlenci se pořád nevzdali naděje
- 13:01 „Pak jsem zrádce.“ Mladší Kolář se přiznal. A narazil
- 21:15 Trumpova šéfka tajných služeb končí. Prý kvůli nemoci manžela
- 20:35 Naplnit Havlem? Kavárna se trefuje do Sedláčka


