Opoziční poslankyně obvinila prezidenta z pokrytectví. Ten prostřednictvím svého mluvčího bleskově zareagoval

19.06.2015 12:12

Netradiční uvítání připravila dnes hlavě státu opoziční poslankyně Věra Kovářová (TOP 09). Prezident Miloš Zeman dnes přišel do sněmovny kvůli projednávání zákona o prokazování původu příjmů. Jenže Kovářová prezidenta vyzvala, ať si udělá pořádek na Hradě a že kancléř Vratislav Mynář musí zveřejnit majetek, jinak nemá ve funkci co dělat. Informoval o tom server Idnes.cz. Na prohlášení zmíněné poslankyně vzápětí reagoval Hrad ústy jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Opoziční poslankyně obvinila prezidenta z pokrytectví. Ten prostřednictvím svého mluvčího bleskově zareagoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář
reklama

„Očekávala bych, že dříve, než prezident republiky bude pateticky apelovat na poslance, aby tento zákon přijali, udělá si pořádek na Hradě a podmíní setrvání svého kancléře ve funkci zveřejněním jeho majetku. Právě Mynářovy nejasné majetkové poměry zřejmě stojí v cestě získání jeho bezpečnostní prověrky. Za současné situace mi proto jednání pana prezidenta přijde jako velké pokrytectví,“ řekla Kovářová.

Krátce poté, co poslankyně s výzvou ve sněmovně vystoupila, zareagoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na svém twitterovém účtu: „Pan kancléř plánuje předat v úterý své majetkové přiznání do rukou poslankyně Věry Kovářové z klubu TOP 09 a STAN,“ napsal mluvčí Hradu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…