Opravdu rozčílený Babiš: Vždycky vyhrajeme, a pak se z České televize dozvím, že jsme prohráli. Nenávidí nás, uráží, nechtějí se domluvit

04.10.2020 15:38

Předseda vlády Andrej Babiš se obul do Pirátů. Konstatoval, že Piráti dnes zastupují extrémní levici a sebrali hlasy ČSSD a komunistům. Na konto Pirátů také poznamenal, že je to strana nakloněná migrantům. Své ANO pak politoval. Všechny ostatní strany si prý vytkly jediný cíl, a to zbavit se Babiše. Prý k tomu využily i téma koronaviru. „Všichni mě nenávidí,“ shrnul své pocity.

Opravdu rozčílený Babiš: Vždycky vyhrajeme, a pak se z České televize dozvím, že jsme prohráli. Nenávidí nás, uráží, nechtějí se domluvit
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš si stěžuje, že letošní volby byly především o koronaviru, a nikoli o krajských tématech.

V debatách byly samé útoky na vládu, jak to zvládla, nebo nezvládla. Počkejme, až bude covid pryč,“ vyzval. „Pro mě je to skvělý výsledek po té masáži komentátorů, haterů, kteří šíří lži, že jsme vůbec vyhráli. Naši voliči nás nenechali ve štychu,“ zhodnotil výsledek voleb v rozhovoru pro Blesk.cz.

Podobně si stěžovaly vládní strany v roce 2008, kdy lídr tehdy opoziční ČSSD Jiří Paroubek nastolil jako hlavní téma krajských voleb poplatky ve zdravotnictví.

„Vždycky, když vyhrajeme volby, z České televize se dozvídáme, že jsme je prohráli. Těší mě, že jsme získali tolik hlasů. Měl jsem z toho obavy, to ani nebyly krajské volby. O čem to bylo? Vláda a covid-19,“ přisadil si ještě Babiš.

Šéf hnutí ANO má pocit, že ostatní strany mají jediný program, a totiž ten, že Babiš musí pryč, takže v řadě krajů bude jeho hnutí obejito a skončí v opozici. Je přitom přesvědčen, že hnutí ANO má koaliční potenciál.

„Já, pokud to tak bude, tak si myslím, že koaliční potenciál máme. Já jsem schopen se domluvit s každým, pokud se chce někdo domluvit. Ale pokud někdo mě jen nenávidí, jenom uráží a nechce se domlouvat, tak s tím nic nenadělám. To mi je líto,“ doplnil premiér.

Babiš odmítl tvrzení, že by levice v krajských volbách pohořela. Premiér je přesvědčen, že hlasy ČSSD a komunistů převzali Piráti. Babiš je přesvědčen, že Piráti dnes zastupují názory extrémní levice. Velkou chybou Pirátů podle Babiše je, že jsou nakloněni přijímání migrantů. Je to zkrátka a dobře extrémní levice.

Předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi děkoval, že ho „nepodrazil“.

Došlo i na končící hejtmanku Středočeského kraje Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO), která podle něj chtěla pokračovat ve funkci hejtmanky za každou cenu, ale podle Babiše se v minulosti spojila s „podivnými lidmi“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

11:10 KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

Stejně jako v českém, tak i v tomto případě se kauza s ruskými agenty odehrála v minulosti a až dnes…