Organizátoři „Václaváků“ ponesou do sněmovny petici za odstoupení Babiše. Chtějí jednat i přímo s premiérem

10.06.2018 11:30

Do Sněmovny míří petice s téměř čtvrt milionem podpisů za odstoupení premiéra Andreje Babiše. Stojí za ní spolek Milion chvilek pro demokracii, který od jara sbíral podpisy pod petici vyzývající Andreje Babiše k rezignaci. Nyní spolek zvažuje, jak petici premiérovi předá. Tento spolek také organizoval úterní demonstrace v Praze a dalších českých městech a obcích.

Organizátoři „Václaváků“ ponesou do sněmovny petici za odstoupení Babiše. Chtějí jednat i přímo s premiérem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládě závislé na podpoře KSČM a s trestně stíhaným premiérem

Původně si spolek Milion chvilek dal za cíl sehnat za sto dní milion podpisů. Nakonec se podařilo získat 250 tisíc podpisů. Spolek už s premiérem Babišem jednal o tom, zda mu může petici předat. „On řekl, že ano, ale trvá na tom, abychom se sešli za zavřenými dveřmi a tam si popovídali. Uvidíme, jak mu petici předáme, nyní to řešíme,“ řekl pro server Echo24 předseda spolku Mikuláš Minář.

Petici podle Minářových slov chtějí také předat sněmovnímu petičnímu výboru. Demonstrace, které se konaly v Praze a dalších městech v předvečer druhého jmenování Andreje Babiše premiérem, ukázaly, že v zemi existuje silná občanská opozice vůči premiérovi Babišovi a vládnutí s podporou komunistů.

Původní text ZDE.

Protesty z počátku týdne navázaly na květnové demonstrace. Další se konala v dubnu v téměř dvaceti městech Česka. Protestů se v úterý účastnili i zástupci sněmovní opozice. Na pódiu se vystřídalo několik politiků, Miroslava Němcová (ODS), Jiří Dienstbier (ČSSD), Vít Rakušan (STAN) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Na náměstí přišla i bývalá poslankyně Kristýna Zelienková, která v minulosti z ANO na protest vystoupila. K lidem promluvili i neúspěšní kandidáti na prezidenta Marek Hilšer a Pavel Fischer.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…