Oslavovat práci dnem volna je absurdní, komentuje server

01.05.2012 11:22

Komentátor časopisu Týden Vojtěch Varyš nemá moc rád Svátek práce. Podle něj se stejně chce každý práci spíše vyhnout – tak proč ji oslavovat? Ještě navíc dnem volna.

Oslavovat práci dnem volna je absurdní, komentuje server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce pro Prahu
reklama

„1. května je jeden z nejnevykořenitelnějších státních svátků, ač nemá žádnou logiku ani oporu v tradici; připomínat si jakýsi sto let starý bezvýznamný dělnický protest je skutečně UFO,“ uvedl komentátor.

Úcta k práci je absurdní

Varyš připomíná, že svátků má Česká republika mnoho, ať už k domácí či světové historii, ale také samozřejmě k různým obecným hodnotám. „Některé, jako třeba Svátek práce, oslavují další hodnoty, s nimiž část obyvatel této země nehodlá mít nic společného (například práce),“ konstatuje Varyš.

Přestože některé z nás práce baví, Varyš má za to, že stejně celkově většinu lidí potěší, když pracovat nemusejí a jsou rádi za jakékoli volno. „Oslava práce a samotná úcta k ní jako k něčemu chvályhodnému je ostatně jedním z nejabsurdnějších prvků nejrůznějších ideologií: od socialismu přes kapitalismus po protestantství,“ myslí si komentátor.

Varyšovi se navíc zdá velmi absurdní, že práci oslavujeme dnem, kdy se nepracuje. „Přiznám se, že státní svátky moc nemám rád. Hromadná doprava jezdí jako v neděli (tj. prakticky vůbec), většina obchodů, úřadů a institucí má zavřeno, takže volný den nelze ani využít k dohánění restů a jeden den volna zas nestačí na nějaké větší akce. Aspoň že je venku hezky a díky Karlu Hynku Máchovi má ten první máj ještě úplně jiný význam,“ napsal Varyš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…