Osm poslanců ministra školství vybírat nebude, říká Navrátilová

28.04.2012 15:55

Dagmar Navrátilová je nyní součástí platformy Karolíny Peake, která podporuje vládu. Nově podle ní bude otevřena otázka církevních restitucí. Poslanci, kteří opustili VV, se také pokusí založit poslanecký klub. Navrátilová však nechce nic za každou cenu. Řekla to v rozhovoru pro deník Právo.

Osm poslanců ministra školství vybírat nebude, říká Navrátilová
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Dagmar Navrátilová

„Je třeba si uvědomit, v jaké situaci byla ekonomika před dvěma lety a jak jsme na tom nyní. Škrtá se nejenom na ministerstvu školství, ale ve všech resortech. Jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere,“ obhajuje Navrátilová fakt, že VV měly v programu hlavně zvyšování prostředků pro školství, to se ale neděje.

Diskuze o restitucích neskončila

Navrátilová si také myslí, že se ještě bude měnit podoba církevních restitucí. nesouhlasí s podobou finančního vyrovnání. „Jak říkáte, když nejsou peníze, tak si ještě přitížíme tím, že přistoupíme na církevní restituce. Proto je nutné se ještě bavit o tom, jak zmírnit jejich dopad na rozpočet. Diskuse ještě není u konce,“ uvedla.

Navrátilová věří, že je možnost zklidnit diskuze a slušně diskutovat o všech otázkách. A že na to bude vůle ze strany všech koaličních stran. Ohledně nové platformy dává přednost založení poslaneckého klubu, ne však za každou cenu. „Osobně bych tomu dala určitý čas a vývoj ukáže, jestli klub má šanci na vznik nebo ne,“ tvrdí.

„Osm poslanců určitě nebude vybírat ministra školství. Určitě to bude za spolupráce s premiérem a koaličními partnery. Pro mě je důležité, aby to bylo co nejdříve obsazeno,“ řekla Navrátilová k otázce výběru nového ministra školství.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je onanie“. Propad ČSSD, Okamura, Piráti... Už v noci začala řežba nad výsledky voleb

5:43 „To je onanie“. Propad ČSSD, Okamura, Piráti... Už v noci začala řežba nad výsledky voleb

Je dobojováno. Mandáty jednadvaceti českých europoslanců jsou rozdány. Předseda vlády Andrej Babiš (…