Ostuda, píše Pavel Šafr. Před Babišem by prý v EU nikoho nenapadlo, že je něco takového vůbec možné

04.12.2018 16:10

Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se rozepsal o tom, že směrnici, podle níž politici nesmí čerpat dotace, přijala Evropská unie kvůli českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Ostuda, píše Pavel Šafr. Před Babišem by prý v EU nikoho nenapadlo, že je něco takového vůbec možné
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Babiš tak podle redaktorů serveru nemluví pravdu, když hovoří o tom, že uniklá zpráva právníků Evropské komise o střetu zájmů je bezvýznamná. Směrnici schválenou v červenci letošního roku připravili legislativci Evropské unie právě kvůli českému předsedovi vlády. Takže takový „lex Babiš“ v české Poslanecké sněmovně, hovoří server. 

Původní text ZDE

„Pro obě normy platí, že až do případu Andreje Babiše nikoho z politiků nenapadlo, aby vstupoval do veřejné funkce a zároveň měl podnikatelské aktivity, které jsou v tak příkrém rozporu s výkonem takové funkce. Pakliže se v minulosti náznaky takových situací vyskytly, tak byla věc vyřešena vždy bez potřeby nové zákonné normy na základě dosavadních pravidel. Až Andrej Babiš donutil český i evropský parlament, aby přijaly speciální normy na obranu před jeho bezprecedentními postupy, tedy český i evropský Lex Babiš,“ konstatuje Šafr.

Závěrem pak Šafr dodává, že únik analýzy z právní služby Evropské komise je taktikou bruselských úředníků. České vládě pak odešel také oficiální dopis ohledně Babišova střetu zájmů. „Smyslem je zřejmě to, aby česká vláda nemohla dopis před veřejností bagatelizovat a dál se tvářit, že se nic neděje,“ zakončuje Šafr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

12:46 To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

Hnutí Liga Libe, které bojuje za právo každého slušného bezúhonného občana na zbraň, zveřejnilo séri…