Otevření pražského okruhu? Naštvaní lidé hovoří o fiasku

19. 9. 2010 7:20

Slavnostní otevření Pražského okruhu, na kterése v sobotu přišly podívat tisíce lidí, se změnilo v obrovské fiasko. Tvrdí to server iDNES.cz, podle nějž Z původního programu zůstala jen dráha pro in-line bruslaře.

Otevření pražského okruhu? Naštvaní lidé hovoří o fiasku
reklama

Návštěvníci si tak nemohli prohlédnout slíbený tunel ani mostní estakádu. Jak server píše, podle návštěvníků akce začínaly problémy už při cestě na Pražský okruh. Ze Smíchovského nádraží tam sice jezdil autobus zdarma, pasažéry ale nevozil na křižovatku do Lahovic, jak bylo původně slíbeno, ale vysadil je v polích u vzdálenější části dálnice.

„Když jsme přišli k tunelu, strážníci nás odmítli pustit dovnitř s tím, že je zavřený, takže jsme moc zklamaní," řekl Jan Teplý z Prahy. Pro návštěvníky přitom měly být v sobotu zpřístupněny oba tunely, Lahovický i Slivenecký. Jenže právě Slivenecký tunel zůstal z bezpečnostních důvodů uzavřený.

Ministerstvo si sype popel...

Ministerstvo dopravy, které otevření Pražského okruhu organizovalo, si hned začalo sypat popel na hlavu.

"Návštěvníkům se omlouváme. Z bezpečnostních důvodů jsme program na poslední chvíli omezili a umožnili vstup na jiný úsek dálnice, než bylo plánováno.V tunelu totiž ještě pokračují dokončovací práce, měli jsme obavy, aby se na místě nezranil některý z návštěvníků," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka, který byl během dopoledne také na místě. "Dalším důvodem bylo riziko, že příchozí poškodí technické zařízení tunelu. Se změnou programu samozřejmě souvisí i změna v trase autobusů," dodal Hanzelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ova
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…