Padla kosa na kámen: Janek Ledecký žene k soudu Jakuba Jandu. Zamotaná i ČT

05.04.2021 14:05

Jakub Janda z Evropských hodnot, údajný bojovník proti dezinformacím, sepsal seznam covidových dezinformátorů. Na prvním místě - Janek Ledecký. Ten si to ale nenechá líbit a podává žalobu! A prý se nemusí bát o výsledek. „Jestli je něco evropská hodnota, tak tohle ne. To je hodnota totalitní.“ Ledecký v prohlášení pálí ostrými. Připojí se i Landa?

Padla kosa na kámen: Janek Ledecký žene k soudu Jakuba Jandu. Zamotaná i ČT
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěváci Daniel Landa a Janek Ledecký

Zpěvák Janek Ledecký hodlá soudní cestou bojovat proti bezpečnostnímu centru Evropské hodnoty, které vede jistý Jakub Janda. Ten se kromě svého angažmá ve válce proti dezinformacím a hybridním hrozbám proslavil ještě svým účinkováním v gay filmech pro dospělé. Janda před nedávnem na svém Facebooku napsal: „V bezpečnostním centru Evropské hodnoty máme tým analytiků sledujících českou dezinformační scénu. Zmapovali jsme smutnou hitparádu dezinformátorů, kteří šíří zdravotně nebezpečné lži o pandemii. Zde to graficky zpracoval Newsroom České televize.“

V Jandově seznamu „dezinformačních celebrit“ se na prvním místě umístil právě Ledecký, následoval Daniel Landa a Ilona Csáková. Zpěvák Ledecký to ale zřejmě nenechá jen tak. Půjde do soudního sporu. Ve svém prohlášení k celé věci například uvedl: „Jestli něco kdy bylo evropskou hodnotou, pak to byla otevřená a demokratická diskuse. Už od starověkého Řecka. Pranýřování lidí tak, jak to provádí nejenom organizace Evropské hodnoty, financovaná převážně z veřejných prostředků, ale i některá média, je naopak hodnotou totalitní. Zašlapat do země, urazit a ponížit. Ve jménu jediného pravého názoru,“ píše Ledecký s tím, že absence diskuze je jedním z důvodů tragických čísel pandemie v České republice.

Závažnost ani existenci covidu prý nikdy nezlehčoval. „Vyjádřil jsem pouze svůj názor na způsob, jakým o vývoji pandemie informují média. A názor na chaotická a neúčelná opatření, která naše vláda přijala a kterými už více než rok likviduje celou naši společnost,“ napsal dále umělec. Ve svých příspěvcích prý vždy prosil vládu, aby cíleně chránila skutečně rizikové skupiny obyvatel.

Zpěvák se v tomto názoru ztotožňuje se známým epidemiologem, profesorem Beranem. Ve svém prohlášení ho rovněž zmínil. „Útěchou mi může být, že stejnou nálepku veřejného nepřítele a dezinformátora si vysloužil i pan profesor Beran. Jeho postoj a návrhy k řešení pandemie podporuji a stydím se za to, že žiju ve státě, kde jsou vědecké kapacity jeho formátu beztrestně pranýřovány.“ 

Zpěvák se také v poslední době stáhnul ze sociálních sítí a to zejména kvůli vulgárním útokům na jeho osobu a jeho rodinu. Ledecký je otcem úspěšné snowboardistky Ester Ledecké. Rovněž vystudoval Právnickou fakultu v Praze. „Současný útok na svou osobu jsem během Velikonoc nechal vyhodnotit kolegy z právnické fakulty. A bez jakýchkoli pochyb nebo obav z výsledku mi bylo doporučeno podat na bezpečnostní centrum Evropské hodnoty žalobu,“ zakončil své prohlášení zpěvák se slibem, že žalobu podá.

V Jandově seznamu se za Ledeckým umístili již zmínění Daniel Landa a Ilona Csáková. Následovali Daniel Hůlka a Bára Basiková. Co se politiků týče, Lubomír Volný se možná trochu překvapivě umístil až na pátém místě. Před něj se totiž dostaly všechny hlavní tváře SPD. Radek Rozvoral na čtvrtém, Radim Fiala na třetím, Tomio Okamura na druhém a Ivan David na prvním „vítězném“ místě.

Janda ovšem nesestavuje pouze seznamy dezinformátorů. Vášně vzbudil třeba i jeho poslední příspěvek o nedávno zesnulém Petr Kellnerovi. „Mediální pokrytí smrti Petra Kellnera většinově působí, jako kdyby zemřel významný osvícený člověk, který toho České republice a její společnosti mnoho přinesl. Ve skutečnosti odešel oligarcha, který si v české politice koupil servilnost vůči čínské komunistické totalitě. Stačí sledovat vazby PPF v české politice během obratu české zahraniční politice vůči Pekingu, které zmapovali sinologové z projektu Sinopsis," popisuje v příspěvku Janda.

„Taky platil lidi, aby psali, že Čína páchající genocidu je vlastně v pohodě (projekt Sinokolonoskop) a masivně vydělával na obchodu s chudobou. Jistě si vydělal dost a byl v tom neuvěřitelně dobrý. Neumím ale oslavovat někoho, díky jehož soukromému výdělku má náš stát od roku 2014 hlavu v zadnici čínských komunistů,“ uvedl dále velice kriticky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…