Pane kníže, toto vás není důstojné. Lidovec píše Schwarzenbergovi, nepěkně přitom naložil Kalouskovi

12. 9. 2017 22:11

Zastupitel městské části Brno-Židenice Ivo Bezecný (KDU-ČSL) se ve svém komentáři, který zaslal serveru ParlamentníListy.cz, věnoval čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi. Dokonce mu napsal otevřený dopis.

Pane kníže, toto vás není důstojné. Lidovec píše Schwarzenbergovi, nepěkně přitom naložil Kalouskovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Podle Bezecného je škoda, že se kníže Schwarzenberg, jak jej tituluje, podílí na agresivních výbojích Kalouskovy strany. Jeho mlžení a polopravdy nejsou důstojné jeho dlouhodobých zásluh ani aristokratické cti, míní. Vadí mu například Schwarzenbergův výrok „Drzé čelo lepší než poplužní dvůr“. 

„Ale vezmu-li Vás za slovo, jestliže chce pan ministr Jurečka zachovat současný model dotací pro zemědělství, chce současně, aby tyto dotace kompletně přicházely z Bruselu. Vy zřejmě preferujete druhý model – to je spolufinancování členskými státy. A tudíž výrazná zátěž pro státní rozpočet. To si opravdu, pane kníže, vy a vaše strana TOP přejete? Místo peněz z Bruselu podporovat farmáře z vlastních zdrojů? Další zátěž pro národní rozpočet?“ zeptal se rázně Bezecný.

Pěkně se podle něj čtou i slova o negativním vlivu velkofarem na krajinu. „I to je však polopravda. Proč farmy pěstují olejniny? Protože to vyplývá třeba z povinnosti přidávat rostlinné oleje do pohonných hmot. Farmáři se prostě přizpůsobují poptávce. Zrušte nesmyslné povinnosti a farmáři se rádi přeorientují na jiné plodiny. Jste přece také majitel pozemků; a jakého majitele by těšilo zničit si svůj výrobní nástroj, jímž může být půda stejně jako lesy. Na druhé straně musí ale vydělávat a reprodukovat,“ zdůvodnil pěstování řepky. „Prostě nese,“ sdělil Bezecný. 

„Říkáte, že celá Evropa podporuje nový systém dotací. Nemáte pravdu, pokud vím, novou úpravu se spolufinancováním z národních zdrojů podporuje Německo; Francie je však pro zachování současného stavu. Což je pochopitelné, Francie bere z dotačních peněz nejvíce, takže zátěž pro národní rozpočet by byla asi neúnosná. Nicméně, je to fakt, který, prosím, nezamlčujte,“ vyzval Bezecný Schwarzenberga.

Celý příspěvek najdete ZDE.

Závěrem mu pak sdělil, že ví, že před volbami se podpásovky množí. „Nechte však takové rány svým méně zasloužilým spolustraníkům a nasaďte si raději objektivnější brýle, byť by se tak stalo ve vztahu k politickým konkurentům. Nenechte se zatáhnout do křečovité hry páně Kalouska, která Vás není důstojná,“ uzavřel.

Ing. Ivo Bezecný

  • KDU-ČSL
  • mimo zastupitelskou funkci
  • školství

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…