Pane ministře, mluvte s námi. Postižení jdou navštívit Hegera

25.04.2012 9:21

Na ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) si chtějí počkat zástupci z Národní rady osob se zdravotním postižením, zdravotnických odborů a Svazu pacientů před budovou resortu na Palackého náměstí. Akcí „Pane ministře, mluvte s námi“ si chtějí stěžovat na to, že s nimi Heger odmítá komunikovat. Podle serveru rozhlas.cz by měl být Heger tou dobou ve sněmovně.

Pane ministře, mluvte s námi. Postižení jdou navštívit Hegera
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením
reklama

Protestující chtějí zůstat na Palackého náměstí tak dlouho, dokud k nim ministr Heger nepromluví.

Vadí jim třeba dlouhé dojezdové doby k lékaři. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása tvrdí, že jsou podobné lhůty nepřijatelné.

Dojezdy mohou být problém pro lidi upoutané na lůžko

„Opravdu mohou být oblasti, kde lidé budou ohroženi na zdraví právě proto, že zdravotní péče bude pro ně příliš vzdálená. Člověk, který leží na lůžku a je velmi problematické jej přepravit pár kilometrů tak, že bude někam dojíždět dvě tři hodiny, to je prostě velký problém,“ řekl Krása podle serveru rozhlas.cz.

Náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek se ovšem za nový předpis postavil. „Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění poprvé ve své historii zavedla nárok pacienta na časovou a místní dostupnost zdravotní péče. Podle dřívějšího právního stavu pacient tento nárok neměl a nikdo mu ho ani negarantoval,“ vysvětlil.

Poslední demonstrace před ministerstvem zdravotnictví se konala na konci března. Rada postižených, zdravotnické odbory a svaz pacientů žádaly Hegera o jednání. Ten byl ovšem na pracovní cestě v USA.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …