Papež potvrdil, že se připravuje blahořečení Češky Vojtěchy Hasmandové

07.12.2014 6:51 | Zprávy
autor: vam, čtk

Papež František v sobotu schválil dekret o „heroických ctnostech" české sestry řádu boromejek Vojtěchy Hasmandové. Papež tak potvrdil proces směřující k jejímu blahořečení a případnému prohlášení za svatou. Beatifikována může ale být až poté, co jí bude uznán údajný zázrak.

Papež potvrdil, že se připravuje blahořečení Češky Vojtěchy Hasmandové
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Hasmandová, kterou v letech 1952 až 1960 věznil tehdejší komunistický režim, byla od roku 1970 generální představenou Kongregace milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Narodila se v roce 1914 a zemřela v roce 1988.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle vás je napadení Ukrajiny Ruskem ospravedlnitelné?

Vážně myslíte, že za válku na Ukrajině může rozšiřování NATO? Proč by se nemohlo rozšiřovat? A chápu vás dobře, že tak Rusko bylo v právu Ukrajinu napadnout a snažit se zmocnit jeho území? Ostatně i kdyby byla pravda to, co jste řekl, proč by za rozšiřování NATO měla nést následky právě Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V přestřelce s Petrem Pavlem šlo o mnohem víc, než o letadla pro Ukrajinu

11:27 V přestřelce s Petrem Pavlem šlo o mnohem víc, než o letadla pro Ukrajinu

Nešlo o letadla, ale o snahu ukrojit si další kus moci nad rámec ústavy. Těmito slovy vysvětluje pol…