Park Miloše Formana: Předseda ODA Sehnal představil, co zamýšlí s pražským Výstavištěm

30. 8. 2018 15:57

Předseda znovuzrozené ODA, úspěšný finančník a majitel aquaparku v Čestlicích u Prahy Pavel Sehnal má velké plány s pražským Výstavistěm. Areál by rád přejmenoval po letos zesnulém režisérovi českého původu Miloši Formanovi. Rovněž by do areálu, kde se v současnosti konají vesměs různé výstavy, rád vrátil jeho dřívější kulturně-relaxační funkci. Sehnalova vize počítá i s výstavbou nových pavilonů. Tím centrálním, kolem kterého by se mělo veškeré kulturní dění v areálu točit, by měl být objekt zasvěcený Miloši Formanovi.

Park Miloše Formana: Předseda ODA Sehnal představil, co zamýšlí s pražským Výstavištěm
Foto: PL
Popisek: Pavel Sehnal v kavárně Parnas
reklama

Plány na „revitalizaci“ kulturní funkce pražského Výstaviště, se kterými jde na podzim předseda ODA do volebního klání o křeslo pražského primátora, Sehnal představil v kavárně Parnas u Národního divadla. Dle jeho slov se tak dělo symbolicky na pomyslném území pražské FAMU, se kterou je jméno Miloše Formana svázáno.

V Parku Miloše Formana, v který by se Výstaviště mělo přeměnit, by Sehnal uvítal „nové stylové pavilony“. Jedním z nich byl například Pavilon Miloše Formana, který by dle Sehnala mohl plnit funkci coby dějiště možného filmového festivalu. Rekonstrukcí by podle Sehnala prošla i Křižíkova světelná fontána. V té by mohli návštěvníci sledovat například i projekce na oblohu.

Záměr přejmenovat Výstaviště po slavném režisérovi konzultoval Sehnal s Formanovými syny. „Vytvořením Parku Miloše Formana bychom mohli vytvořit cosi trvalého. Moje vize, můj apel je k tomu, abychom v areálu v Holešovicích postavili nové stavby. Aby jednou z těch staveb byl Pavilon Miloše Formana. Aby to byla moderní stavba, která vtiskne celému tomu areálu nový duch, novou myšlenku,“ sdělil během své prezentace Pavel Sehnal. Podle něj by se tak mohl stát jakousi centrální budovou, kde se budou odehrávat všechny akce.

„Vznikla by odpočinková zóna, křižovatka setkávání. A také líheň kultury a umění se specifickým vztahem k filmu a divadlu. Bude to místo otevření, sympatické, vstřícné a svobodu vyjadřující pro všechny Čechy, Pražany i návštěvníky ze všech koutů světa,“ uvedl Sehnal v tiskové zprávě. „První složka naší vize je iniciovat stavbu nových objektů v rámci areálu a věnovat je kultuře a umění,“ uvedl Sehnal. „Rád bych, aby se Park Miloše Formana stal i místem, kde budeme moci provozovat umění. Například letní filmový a divadelní festival,“ sdělil Sehnal. Areál by si podle něj zasloužil i otevřenou plochu. Rád by v prostorách areálu rovněž oživil tradici tzv. plesu květin.

S vizí proměny Výstaviště na Park Miloše Formana jde Sehnalova ODA v rámci sdružení Krásná Praha do podzimních magistrátních voleb. S projektem se rovněž uchází o podporu ze strany občanů a iniciovala petici. Sběr hlasů bude zahájen 2. září prostřednictvím petičních stánků. Cílem je podle Sehnala získat takový počet podpisů, aby se návrhem na přejmenování Výstaviště začalo zabývat pražské zastupitelstvo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…