Paroubek láká voliče: V nemocnici bez poplatku. A chce zhrzené voliče ČSSD

09.06.2012 19:05

Strana Jiřího Paroubka Národní socialisté - levice 21. století chce v podzimních krajských volbách voliče oslovit třemi základními programovými okruhy.

Paroubek láká voliče: V nemocnici bez poplatku. A chce zhrzené voliče ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek se postavil do čela strany LEV 21
reklama

 Ve všech regionech bude kampaň zaměřena na ekonomiku, tedy boj s nezaměstnaností, recesí a schodky veřejných rozpočtů, na boj s kriminalitou a korupcí a na zdravotnictví. Program pro volby, který dnes Paroubek představil na konferenci v Praze, slibuje třeba zrušení zdravotních poplatků v krajských nemocnicích, stejně jako ČSSD před minulými volbami.Kontaktní kampaň

"Velký důraz budeme klást na kontaktní kampaň. Naši kandidáti se budou snažit oslovit co nejvíce voličů," řekl Paroubek novinářům. Sám plánuje turné po velkých městech. Chybět nebude zhruba od poloviny září propagace strany v tištěných médiích, na webu a na billboardech. Jak bude kampaň rozsáhlá a kolik do ní chtějí národní socialisté vložit, bude podle Paroubka jasnější po zasedání předsednictva strany 24. června, na kdy LEV 21 plánuje také zveřejnění kandidátek.

ČSSD slábne

Hlasy chce Paroubek lovit v řadách levicově zaměřených voličů zklamaných politikou sociálních demokratů, jejichž předsedou v minulosti byl. ČSSD každým dnem slábne, ztrácí věrohodnost, míní Paroubek. Její voliči měli dosud podle něj dvě možnosti: nejít k volbám, nebo volit komunisty, LEV 21 je tak pro ně alternativa.

Strana má nyní 1100 členů a krajské organizace ve všech regionech. Koncem roku by Paroubek chtěl, aby disponovala třemi až čtyřmi tisíci členů, měla několik senátorů a své lidi v krajských zastupitelstvech.

Zeman také cílí na zklamané oranžové voliče

Podobně jako Paroubek cílí na voliče ČSSD, která se potýká s korupční kauzou exhejtmana Davida Ratha, i další někdejší předseda sociálních demokratů - Miloš Zeman.

Podle průzkumů veřejného mínění má Zeman o něco větší šance. Podle květnového šetření agentury Factum Invenio by LEV 21 získala ve volbách do sněmovny 2,9 procenta voličských hlasů, zemanovci 4,8 procenta a sociální demokraté by volby vyhráli s 26,2 procenty, oproti dubnu si přitom pohoršili o procento. Agentura STEM ohlásila výraznější propad podpory sociálních demokratů, a to pokles jejich preferencí na 23,3 procenta z dubnových 26,1 procenta.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

10:45 BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

Lidé na sociálních sítích nechávají volný průchod emocím a nezřídka se to stává i politikům či další…