Paroubka zbili a ČSSD mlčí. Takže souhlasí, píše server

20.04.2012 12:09

Ihned poté, co byl napaden útočníkem v Brně tehdejší místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka, prvním, kdo tento útok odsoudil, byl tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek. Teď se ovšem on sám stal terčem útoku. Představitelé České strany sociálně demokratické ale mlčí. To je mimořádně smutná informace, píše František Štván na portálu Jiřího Paroubka Vaše věc.

Paroubka zbili a ČSSD mlčí. Takže souhlasí, píše server
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

"Nic jiného jsem asi ani nečekal. Byl přeci napaden "jen" bývalý sociálně demokratický předseda vlády a velmi úspěšný předseda strany.
Možná bych takový postoj dokázal pochopit u politiků, jejichž vidění světa je v rozporu s viděním světa Jiřího Paroubka. Že se však proti násilí na svém poslaneckém kolegovi nepostavili politici, jejichž vidění světa se v mnohém s Jiřím Paroubkem shoduje, je pro mne mimořádně smutná informace," konstatuje Štván.Ve svém článku pokládá Štván otázku, zda pozici mrtvého brouka má rozumět tak, že fyzické útoky na politiky řeší představitelé ČSSD na principu dvojího metru. "Proto považuji za nutné připomenout, že mlčení není ničím jiným než vyjádřením souhlasu. Za situace, kdy se postoje občanů vůči politikům radikalizují, v takovém chování postrádám přirozený pud lidské sebezáchovy," zdůraznil Štván. "Copak se mnohokrát neukázalo, že se mlčením dá zasít vítr a následně sklízet bouři? Násilí je zkrátka a dobře to poslední, co naše společnost právě teď potřebuje," končí komentář. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bob

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

11:42 Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

V rozhovoru pro Lidové noviny nakousl předseda ODS Petr Fiala opravdu hodně témat. Řekl například, ž…