Paroubkovo varování: Nevěřte médiím a opakování scénáře roku 2010

21.10.2013 16:50

Předseda NS-LEV 21 a expremiér Jiří Paroubek na svém názorovém portálu Vaševěc.cz důrazně varuje před manipulací, které mohou být vystaveni občané České republiky ze strany médií. Ta jsou podle Paroubka pravicově orientovaná a tak se nelze příliš divit, že spekulují o opakování scénáře z roku 2010. Volby by vyhrála ČSSD, ale vláda by byla ustavena pravicová.

Paroubkovo varování: Nevěřte médiím a opakování scénáře roku 2010
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

„Politická změna u nás nemá probíhat po obvyklé ose pravice-levice, nebo chcete-li lib-lab, jako probíhá ve všech vyspělých demokraciích světa, ale zjevně jinak. Již po druhých volbách za sebou tak může v zemi dojít k vytvoření silně nestandardní, především však pravicové vlády. A. Babiš skrývá pečlivě své pravé záměry za umně vytvářenou maskou přítele lidu – miliardáře altruisty, blahosklonně rozdávajícího lidu koblihy,“ varuje Paroubek.

Expředseda vlády dodává, že má k současné ČSSD řadu výhrad, nejednotností vedení počínaje a nevýraznou kampaní konče, ale rozhodně je v tuto chvíli nejpevnější politickou stranou, která by v příštích letech byla schopna spravovat zemi. K poklesu obliby ČSSD u voličů podle Paroubka není důvod. Přání se tedy zdá být otcem myšlenky. Paroubek k tomu dodává, že o slábnoucí ČSSD a posilujícím hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše informují především MF Dnes a Lidové noviny. Obě vlastní tentýž Andrej Babiš.

Podle expremiéra nesmíme zapomínat ani na vliv České televize, která v těchto volbách pracuje s daty agentury TNS Aisa. A na té Paroubek nenechává nit suchou. „Kdo je vlastně agentura TNS Aisa? Jakou má vůbec kompetenci k provádění průzkumů veřejného mínění? Pan Kvasnička, šéf společnosti, je marketingový odborník a v `branži` (průzkumech) pracuje jen rok a půl,“ upozorňuje expremiér.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…