Pavel Novotný: Ať Nerudová odstoupí. Hilšer má za p*delí mediální agenturu

07.09.2022 14:17 | Ze sítí

Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová reagovala na oficiální oznámení kandidatury Petra Pavla na Hrad s tím, že si lidé mezi nimi „budou moci vybrat, kdo nejlépe utiší jejich obavy z krize a dá jim naději, že ji lze překonat“. Z ODS na to ale přišlo stanovisko, které nečekala. Lidé by prý o ní v boji o Hrad neměli vůbec rozhodovat a měla by svou kandidaturu raději sama zabalit. „Měla byste odstoupit jako první,“ zní od řeporyjského starosty Pavla Novotného. Ukázal, který z kandidátů by měl jít spolu s Nerudovou.

Pavel Novotný: Ať Nerudová odstoupí. Hilšer má za p*delí mediální agenturu
Foto: Archiv Danuše Nerudové
Popisek: Danuše Nerudová, bývalá rektorka Mendelovy univerzity

Anketa

Kdyby ve 2. kole volby prezidenta byli Andrej Babiš a Petr Pavel, kdo by měl váš hlas?

76%
4%
hlasovalo: 25580 lidí
Úterní zahájení prezidentské kandidatury Petra Pavla pro Nerudovou znamená, že se propadla v dosavadních průzkumech mezi oficiálně oznámenými kandidáty na druhé místo. Průzkumům sice vévodí bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), ten však zatím svou kandidaturu neoznámil a není tak jasné, zdali do volby příštího premiéra vstoupí.

Pavel oznámil, že chce při své kandidatuře hledat oporu ve svých zkušenostech ze zahraniční diplomacie i z vedení armády a hovořil též o tom, že by chtěl u nás změnit politickou kulturu.

Pro svou kampaň pak představil své volební heslo: „Vraťme Česku řád a klid.“

Ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, jež svou kandidaturu odstartovala před Pavlem, k rozhodnutí svého protikandidáta jít do prezidentské volby oficiálně uvedla, že ji toto oznámení nepřekvapilo. „Pan Pavel vede už měsíce intenzivní kampaň,“ podotkla.

Podělila se o to, že oznámení Pavla „bere s respektem“. „Vím, že vyžaduje velkou odvahu a jsem ráda, že se na scéně objevil další,“ tvrdí.

„Lidé si budou moci vybrat, kdo nejlépe utiší jejich obavy z krize a dá jim naději, že ji lze překonat,“ dodala.
Čekaly ji na to slova, ve které zřejmě nedoufala.

„Bylo by fajn, kdybyste začali pomalu odstupovat,“ vpálil prezidentské kandidátce řeporyjský starosta Pavel Novotný.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jedna z nejviditelnějších tváří komunální politiky ODS Nerudové vysvětlila, že je její zanechání snahy dostat se na Hrad „velmi důležité pro porážku Andreje Babiše“.

„Vy i Marek Hilšer byste to měli udělat jako první. Důležité gesto,“ poukázal Novotný a potopil tak dalšího z kandidátů.

„Pavle, to ona nemůže, protože je to její životní projekt, který připravuje už několik let a který stál také několik milionů. Ti, kdo ji sponzorují, jí to nedovolí. Takhle bude jenom odebírat hlasy, které budou ve finále chybět,“ uhodila ke kandidátce také spisovatelka Monika Le Fay.

Novotný jí dal zapravdu a rozvinul též svou výzvu ke konci Hilšera, jenž se již pokusil kandidovat na prezidenta v roce 2018 a získal 8,83 % hlasů, načež ještě téhož roku přešel do boje o Senát, kam se mu nakonec dostat podařilo. Na Hrad však nezapomněl a hned roku následujícího už dal vědět, že se vše chystá zopakovat.

„Chvilky seděly s tím Hilšerem, fešák je pět let senátor a furt mele, že je občanský kandidát a za prdelí mediálku, co do něj hučí, že bude préza… bože… ten nebude tím, co zavelí, je čas ustoupit,“ obává se Novotný, že Hilšer udrží svou kandidaturu až do voleb.

Nerudová, jež vede z politických stran zejména u Pirátů, kteří na svém fóru hlasují většinově právě pro její podporu, se z politiků může opřít i o pirátského předsedu Ivana Bartoše.

„Je pravda, že paní Nerudová se hodně vyjadřuje k tématům, která nám jsou blízká, například k bydlení,“ řekl Bartoš pro Právo k případné pirátské podpoře Nerudové.

Novotný místo toho doufá, že Nerudová bude vědět, kdy přijde „pravá chvíle“ a „odstoupí na úrovni“. „U vás to člověk bere, jste, dejme tomu na té čtyřce,“ přijal to, že se Nerudové zatím nechce s kandidaturou úplně seknout.

Obává se však, že Hilšer „neví, že nebude prezident“ a „hučí“ do něho „mediálky“.
„Je čas být státotvorný,“ vyzval senátora poté, co mu Nerudová sdělila, že by její konec „nebyl fér“ vůči jejím podporovatelům, týmu a dobrovolníkům.

„Jdu do toho však s nastavením vyhrát a zatím na tom nemám v plánu nic měnit. Hezký den a třeba někdy v Řeporyjích na viděnou,“ vzkázala známému starostovi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen zkouška. Ne náhoda. Profesor k prvním krokům Pavla

4:44 Jen zkouška. Ne náhoda. Profesor k prvním krokům Pavla

Petr Pavel plní vzorně zadání svých patronů, k nimž patří i eskalace války na Ukrajině. „Ve svých pr…