Peake: Kalouskovi nestabilita koalice vyhovuje

01.10.2011 14:50

Podle vicepremiérky pro boj s korupcí Karolíny Peake (VV) nese hlavní díl viny za nestabilitu v koalici ministr financí Miroslav Kalousek, kterému napětí ve vládě vyhovuje. „Odpovědnost za vládní rozepře pak ministr hází na Věci veřejné,“ dodává Peake. Šéf poslanců VV Vít Bárta kritizuje mimo jiné Kalouskův plán na zvyšování DPH.

Peake: Kalouskovi nestabilita koalice vyhovuje
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vicepremiérka vlády Karolína Peake

"Z pana ministra Kalouska mám někdy při vyjednávání dojem, že je mu příjemné, když se situace hrotí. Ale byl by rád, aby tím, kdo to vyhrotí a položí vládu, byl někdo jiný. Ideálně Věci veřejné," řekla Peake serveru Aktuálně.cz.

Vicepremiérka si postežovala na nesoudržnost koalice, která podle ní věnuje svůj čas hádkám místo toto, aby zápolila s opozicí a obhajovala před občany svůj program. „Pro mě je to obrovské zklamání. Myslela jsem, že poté, co vybojujeme koaliční smlouvu a vykolíkujeme to hřiště, že to bude fungovat minimálně do krajských voleb. Bohužel to tak není," stýská si Peake. Dodává, že přibývá i rozepří mezi ODS a TOP 09.

Napětí mezi Kalouskem a představiteli Věcí veřejných panuje již několik měsíců. Ministr financí například minulý týden podle informací ParlamentníchListů.cz uvedl, že Peake v životě nepoznala pořádného chlapa. Předseda poslanců VV Vít Bárta zase uvedl, že se Kalousek snaží oslabit pozici premiéra Nečase. Jako koaliční rozbuška funguje i debata nad zdaněním hazardu.

VV si nemohou dovolit pád vlády, míní vicepremiérka

Peake také přiznala, že si vzhledem k nízkým volebním preferencím své strany nepřeje pád vlády. „Pro nás by to nebylo výhodné, na to nemusí být nikdo génius, aby viděl, jaké máme v tuto chvíli preference. Pro nás je šance na přežití prosadit něco z našeho protikorupčního programu, pro nás je čas důležitý," uvedla.

Kontroverzního poslance Bártu přitom označila za nepostradatelného člena týmu a výborného analytika, který se umí pohybovat ve vysoké politice. "Musím říct, že si to bez něj neumím moc představit," podotkla Peake.

 

Čtěte také:

Kalousek prý na vládě nehorázně urazil Peake. On to odmítá 

Peake: Kalousek mi píše sprosté zprávy. Nemám na ni mobil, říká ministr

Peake (VV): Již nikdy nechci zažít styl Paroubka při odvolávání vlády  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…