Peake a její uskupení odpoledne oznámí svůj název

03.05.2012 12:39

Politické uskupení vicepremiérky Karolíny Peake a "odpadlíků" z Věcí veřejných dnes odpoledne oficiálně oznámí svůj název. Podle informací ČTK půjde o jediné zkratkové slovo. Název uskupení bude znám po 15:00, uvedl jeho mediální zástupce Miloš Skácel. Do té doby se prý žádný člen nové platformy nebude k podrobnostem vyjadřovat.

Peake a její uskupení odpoledne oznámí svůj název
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake
reklama

Uskupení dosud žádný název nemá, oficiálně se o něm mluví jako o platformě, jejíž hlavní představitelkou je vicepremiérka Peake. Podle zdrojů ČTK by se název měl odkazovat k "něčemu liberálnímu". Poslanec Jiří Rusnok dnes uvedl, že jméno bude "zvučné a nadčasové".

Nelichotivé nápady opozice

Oficiální název skupina poslanců potřebuje k tomu, aby mohla platformu zaregistrovat jako regulérní politickou stranu. K tomu je nutné shromáždit alespoň tisíc podpisů pod petici, která vznik nové strany požaduje. Se sháněním podpisů chce uskupení začít co nejdříve. Platforma vytvořená kolem Peake a ministrů či poslanců, kteří ji následovali při odchodu z VV, je od minulého týdne součástí vlády. V kabinetu nahradila právě Věci veřejné, které přešly do opozice. Nová koalice v pátek získala důvěru Poslanecké sněmovny.

Peake a další poslanci opustili VV oficiálně kvůli tomu, že nesouhlasili s politikou ultimát a konfrontací s koaličními partnery. Peake má na své straně dalších sedm poslanců. Tři poslanci VV zůstali ve straně, za níž byli zvoleni do sněmovny. Slíbili ale podporovat vládu v bodech, které se shodují s jejím programovým prohlášením a principy VV.

Za zmínku stojí, že při posledním hlasování o důvěře vládě dávali opoziční poslanci Peake návrhy, jak by mohla svou stranu pojmenovat. Žádný z návrhů však nebyl příliš lichotivý a vždy naznačoval, že Peake jde toliko o udržení prestižní funkce ve vládě.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

8:20 Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

Předseda vlády Andrej Babiš prý tentokrát zcela výjimečně natočil hned dvě videa, která odstartoval …