Peake je politická prostitutka a kreatura. Andrej Babiš řádil v rozhlase

27.06.2013 17:51

Miliardář Andrej Babiš tento týden koupil vydavatelství Mafra. Novinářům ale sdělil, že nehodlá zasahovat do řídících orgánů a chce se chovat pouze jako investor. Babiš také vede politické hnutí ANO 2011 a hodlá kandidovat v příštích volbách. O svých plánech hovořil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Peake je politická prostitutka a kreatura. Andrej Babiš řádil v rozhlase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Babiš prý koupil vydavatelství Mafra, protože se vyskytla příležitost na trhu. Počítá s tím, že dojde k synergii s týdeníkem 5 plus 2, který zatím nebyl příliš úspěšný.

E15 zveřejnil kachnu a všichni to opsali. Dobře jsem se bavil

„Máme zde plno schopných novinářů, ale také plno těch, kteří si ani neověří informaci. Deník E15 zveřejnil kachnu a všichni to opsali. Nikdo se mě nezeptal. Já jsem se nad tím dobře bavil,“ komentoval Babiš.

Poté upozornil na to, že na jeho čtvrteční tiskovou konferenci nepřišli novináři z deníku MF Dnes ani z Lidových novin. „Když jsme se jich ptali proč, tak řekli, že mě budou ignorovat. Tak to je dobře, aspoň o mně nebudou psát,“ vyvodil Babiš.

Byl bych blázen, kdybych volal do redakcí. Zmařil bych miliardovou investici

Odmítl, že by chtěl zasahovat do práce novinářů. Nedošlo by k tomu údajně ani v takovém případě, že by některé jím vlastněné médium chtělo zveřejnit kompromitující informace o jeho politickém hnutí ANO 2011.

Podnikatel poukázal na to, že je hlavní sponzor serveru Česká pozice, který si může psát, co chce. „Byl bych úplný blázen, kdybych investoval miliardy korun a pak bych někomu zavolal „hele, ty, napiš tohle“. Pak by si to ti novináři řekli, a pro mě by to byla zmařená investice,“ vysvětlil v Českém rozhlase.

Peake je politická prostitutka

Ke svým politickým ambicím Babiš dodal, že hodlá předložit způsob i lidi, kteří budou spravovat zemi ve prospěch občanů. „Nejsem protikorupční hnutí. My budeme mít ambice být alternativou středopravou,“ upřesnil a zkritizoval ODS, Věci veřejné i TOP 09.

Předsedu VV Víta Bártu a šéfku LIDEM Karolínu Peake poté označil za politické kreatury. Je podle něj tedy dobré, že dosavadní vláda skončila. Do bývalé vicepremiérky se navezl ještě jednou, když ji počastoval slovy „politická prostitutka“.

Zeman sliboval, že bude nezávislý, a teď dělá kampaň pro SPOZ

Babiš ale neschvaluje jednání prezidenta Miloše Zemana. „Sliboval, že bude nezávislý, a teď si dělá kampaň pro svou partaj zemanovci,“ vyčetl mu miliardář.

„Náš problém v této zemi je, že tu nic není podle pravidel. Tato země nemá pravidla a nikdo je ani nedodržuje,“ nelíbí se Babišovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velkým se to oškliví. Vy myslíte Německo? Ano. U Moravce se řešil boj o jadernou energii v EU

14:36 Velkým se to oškliví. Vy myslíte Německo? Ano. U Moravce se řešil boj o jadernou energii v EU

Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Kare…