Peake o cestě do Bruselu tryskáčem ČEZ: Ušetřilo se

12.10.2012 18:38

Vicepremiérka vlády Karolína Peake obhajuje svou nedávnou cestu do Bruselu na Den české energetiky. Kritici jí vytýkají, že letěla soukromým tryskáčem, který poskytla firma ČEZ a že se po společném programu s europoslanci a dalšími hosty zúčastnila večeře se zastupiteli téže firmy.

Peake o cestě do Bruselu tryskáčem ČEZ: Ušetřilo se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolina Peake
reklama

"Večeře vypadala úplně normálně. Měl projev předseda energetické komise Oettinger, následoval kulturní program a pak samozřejmě jídlo. Byla jsem tam asi hodinu a půl a pak jsme odjeli," řekla Peake v rozhovoru pro server Lidovky.cz. Někteří ale poukazují na to, že například zástupci jiných energetických společností měli vstup na večeři striktně zakázán. Peake ale v rozhovoru ujistila, že se rozhodně nejednalo o žádnou lobbistickou akci a že se večeře účastnila tak, jako ostatní hosté.

Otázky vyvolal také způsob dopravy, který místopředsedkyně zvolila. Místo běžného letadla zvolila let tryskáčem, který poskytla firma ČEZ, jejíž zástupci byli taktéž na palubě. Peake ale ve způsobu dopravy problém nevidí: "Ptala jsem se, jakým způsobem to bylo financované, jak to bylo drahé, a byla jsem ujištěna, že to celé vyšlo daleko levněji, než kdybychom letěli normálním letem a museli platit ubytování," odůvodňuje svou volbu. Peake byla vyslána na setkání místo ministra Martina Kuby. Ten se ve stejné době věnoval irácké delegaci, se kterou navazoval obchodní kontakty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…