Pece pro Izraelce a zdravá politická kultura. V USA je pořádné politické horko

27.07.2015 20:22

Tvrdou kritiku dnes adresoval šéf Bílého domu Barack Obama republikánským účastníkům americké prezidentské kampaně, kteří se podle něj uchylují ke skandálním útokům a výstředním výrokům. "Američané by si zasloužili něco lepšího," komentoval Obama kampaň na tiskové konferenci v etiopské Addis Abebě.

Pece pro Izraelce a zdravá politická kultura. V USA je pořádné politické horko
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Barack Obama, 44. prezident USA

Prezidentovi vadí zejména slovník republikánských kandidátů Donalda Trumpa a Mika Huckabeeho. Trump nedávno napadl senátora Johna McCaina, který v minulosti působil jako pilot amerického námořnictva a během pětiletého pobytu v zajetí za války ve Vietnamu byl mučen. Trump řekl, že McCain není žádný válečný hrdina, protože byl zajat.

Huckabee o víkendu v rozhlasovém interview prohlásil, že Obamova zahraniční politika je nejneodpovědnější v amerických dějinách. "Je tak naivní, že věří Íráncům a Izraelce v zásadě posílá do otevřených dveří (kremačních) pecí," prohlásil Huckabee s narážkou na židovský holokaust za druhé světové války.

Rétorika republikánů by podle Obamy byla směšná, kdyby nebyla tak smutná. Problémy jako je jaderná smlouva s Íránem si zaslouží věcnou debatu, nikoli výstřední výroky, které informovanost Američanů nijak nerozšiřují, uvedl americký prezident.

"Budují tak kulturu, která nepřispívá zdravé politické debatě ani dobrému politickému rozhodování. Američané by si zasloužili něco lepšího," zdůraznil Obama.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…