Pekárek vůbec neměl přijmout mandát, říká jeho kolega Suchánek

11.11.2012 14:20

Hosty pořadu Otázky Václava Moravce byli předseda sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS), předseda sněmovního hospodářského výboru Milan Urban (ČSSD), senátorka Eliška Wagnerová (SZ) a majitel firmy BEST a podnikatel roku 2007 Tomáš Březina. Mluvili také o nepravomocně odsouzeném poslanci ODS Romanu Pekárkovi.

Pekárek vůbec neměl přijmout mandát, říká jeho kolega Suchánek
Foto: Redakce
Popisek: Pavel Suchánek

Příští týden se bude rozhodovat o Pekárkově vydání Poslaneckou sněmovnou. „Samozřejmě pro jeho vydání hlasovat budu. Poslanec Pekárek měl čistý trestní rejstřík, když kandidoval, ale během volebního období byl odsouzen. Ten mandát neměl přijmout,“ myslí si Suchánek. Dodal, že by se musel změnit zákon, aby se podobný případ nemohl opakovat, protože momentálně je vše na morálce Pekárka samotného.

„Strana, která posílá člověka na kandidátku, by měla mít možnost takového člověka v případě odsouzení v některých případech také stáhnout,“ souhlasil Urban. Stalo by se tak jen ve výjimečných případech – např. obvinění z korupce, což je Pekárkův případ. „Princip je správný,“ shodl se s ním Suchánek.

Podle Wagnerové je to velmi obtížné, aby se takto zákony měnily, jelikož rozhodování o vlastním mandátu je svatý princip. „Když nejde o  pravomocné odsouzení, je potřeba k tomu přistupovat opravdu velmi opatrně,“ oponovala senátorka. „Problém je v konstrukci imunity senátorů, poslanců a ústavních soudců,“ dodala.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

7:31 Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

Místopředsedkyně ČSSD a šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová má obavy, že ve vyloučen…