Peklo v Bruselu: Spousta mrtvých, po letišti bouchlo i metro. Arabské výkřiky. Máme VIDEA

22.03.2016 8:40

Letištěm v Bruselu otřásly exploze. Na místě je 14 mrtvých, spekuluje se však i o vyšším počtu. A tři výbuchy se ozvaly i v metru nedaleko belgických euroinstitucí. Zde mělo zahynout minimálně 20 občanů. Údaje o mrtvých se však neustále mění, belgická média vydávají rozlišné informace.

Peklo v Bruselu: Spousta mrtvých, po letišti bouchlo i metro. Arabské výkřiky. Máme VIDEA
Foto: youtube.com
Popisek: Výbuch v Bruselu

Anketa

Je třeba uzavřít hranice?

98%
2%
hlasovalo: 14209 lidí

Příčinou výbuchu na letišti měly být dva bombové balíčky. Na prvních snímcích z letiště byl vidět dým stoupající z budovy terminálu a vyražená okna.   

Kromě desítek raněných je odsud hlášeno již 14 mrtvých. K explozi podle všeho došlo dvakrát, a to v odletové hale. Před vlastními výbuchy se podle agentury Reuters ozvala střelba a výkřiky „Alláhu Akbar“.

„Okna jsou úplně roztříštěná, lidé v šoku utíkali. Měl jsem zrovna přestávku, když jsem zaslechl a ucítil velký výbuch,“ uvedl médiím zaměstnanec letištní služby Niels Caignau.

Železniční doprava na letiště stojí. Policie letiště okamžitě uzavřela. V současné době probíhá evakuace cestujících.

Brusel následně hlásil i výbuchy v metru nedaleko evropských institucí. Následuje jeho uzavření, stejně jako uzavření sídla Evropské komise. Z budovy prý nikdo nesmí ven. Městem nejezdí veřejná doprava, jsou evakuováni i lidé z nádraží Brussel Noord. Lidé jsou vyzýváni, aby zůstali tam, kde jsou. V metru podle dostupných informací zemřelo 20 cestujících. Policie následně nedaleko stanice, kde došlo k výbuchu, zadržela dva podezřelé. Jeden měl být dokonce ozbrojen samopalem AK-47.

Celkem mělo být dle posledních informací zraněno téměř 200 lidí.

Belgie již vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení. 

Oba výbuchy podle svědků zazněly u přepážky společnosti American Airlines. Podle reportéra Sky News Alexe Rossiho lidé spekulují, že za výbuchy stojí teroristé. Více čtěte ZDE.

Na situaci v Bruselu reaguje i letiště v Praze, které zvýšilo bezpečnostní opatření. Mimo jiné je zvýšená opatrnost i v pražském metru. Jak uvedl český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), naše bezpečnostní složky jsou v pohotovosti. Bezpečnostní opatření posilují i v Paříži. 

Belgická prokuratura podle stanice RTBF považuje dnešní sérii výbuchů za teroristické útoky. V tomto směru zahájila i příslušné vyšetřování.

Belgické úřady zároveň žádají občany, aby si netelefonovali, ale aby ke komunikaci využívali sociální sítě.

K výbuchům v Belgii dochází jen čtyři dny poté, co policie v Bruselu zadržela Salaha Abdeslama podezřelého z účasti na listopadových teroristických útocích v Paříži. 

Přímý přenos z Bruselu:


VIDEO přímo z odletové haly:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ Drtinová zpovídala novinářku Jezairiovou

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ Drtinová zpovídala novinářku Jezairiovou

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …