Peníze uprchlíkům – už ne tolik. Návrh pro vládu

18.05.2022 15:05 | Zprávy
autor: vef

Česká republika zřejmě přestane být vůči ukrajinským uprchlíkům tak štědrá. Podle informací náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Ivy Merhautové uprchlík, který je ubytován v zařízení, kde získává stravu i hygienické potřeby, by neměl dostávat humanitární příspěvek. Píše to server iDnes.cz.

Peníze uprchlíkům – už ne tolik. Návrh pro vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ukrajinští Romové před Hlavním nádražím v Praze

S návrhem, jejž zmínila náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Iva Merhautová, šel podle jejích slov ministr na středeční jednání vlády.

V současné době je uprchlíkům z Ukrajiny vyplácena humanitární dávka 5000 korun na osobu za měsíc. Tento příspěvek má být vyplácen do konce června, a to na základě zákona „lex Ukrajina“ přijatého po ruské invazi. Podmínkou je, že uprchlík má na jeden rok vízum o strpění či později vízum o dočasné ochraně. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Maďarsko

Máte pravdu, že Maďaři mají s Moskvou taky špatné zkušenosti. Jak si ale vysvětlujete, že teď jsou Moskvě na ruku? Proč? Co z toho mají?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský napsal Orbánovi. Ruská ropa a peníze pro Ukrajinu

20:25 Zdechovský napsal Orbánovi. Ruská ropa a peníze pro Ukrajinu

Už od pondělí by opět mohla proudit ropa prostřednictvím potrubí Družba do Maďarska. Informoval o to…