Peszynski napadl Zdechovského: ,,Je jako ruský propagandista!“ Vy prasata, dostal odpověď

08.08.2019 7:45

Konzervativní komentátor s přezdívkou Bratříček, jenž se snaží pomocí videí na síti YouTube oslovit mladé lidi vybranými tématy z politického spektra, se obul do hnutí Pulse of Europe. Označil ho za „trochu moc extremistické“. A to nebylo to jediné, co o hnutí, v němž se angažuje např. aktivista Tomasz Peszynski, Bratříček napsal. Členové hnutí se prý dopustili prasárny.

Peszynski napadl Zdechovského: ,,Je jako ruský propagandista!“ Vy prasata, dostal odpověď
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Členové hnutí Pulse of Europe označili europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) za prorusky naladěného politika. Podle Bratříčka to je prasárna.

Anketa

Těšíte se na oslavy 30. výročí Sametové revoluce?

4%
96%
hlasovalo: 15751 lidí

„Vždy jsem měl podezření, že Pulse of Europe – Czech Republic je trochu moc extrámistická. ... A jako správní extremisté musejí odstranit svou vlastní neextrémní názorovou odnož. Tomáš Zdechovský vede Unii evropských federalistů v ČR už od roku 2014. Během krátké doby, co jeho aktivitu sleduji (především díky volbám do EU parlamentu) jsem na něm nenašel nejmenší náznak ruského smradu. Dostal se mi i do užšího výběru, koho volit. Propagace aktivit EU tímto stylem je naprosto kontraproduktivní a šlape na mnohaletou práci lidí, kteří se po celé roky nenásilně snaží vybudovat mezi Čechy a EU silné vazby. Nejsem federalista. Ale aby tady nějací ultras EU označovali seriózní politiky za Rusáky je prasárna,“ napsal Bratříček.

Členové Pulse of Europe podle jeho názoru vůbec netuší, co je to hybridní válka. Aby ji člověk opravdu pochopil, musí být specialistou se zkušenostmi z oblasti IT. Kdyby tyto zkušenosti členové hnutí měli, prý by poznali, že Zdechovský je toliko konzervativním politikem, a ne nějakým proruským pěšákem.

„Zdechovský je konzerva, ne Rusák, vy prasata...“ uzavřel bojovně komentátor.

Aktivisté však trvají na tom, že Zdechovský je typickým příkladem politika, který jedná jako ruští propagandisté. A své příznivce varovali, aby nevěřili, že vše, co se tváří jako proevropské, je proevropské.

Komentátor Tomáš Vyoral, který pravidelně připívá také na server ParlamentníListy.cz, svého kolegu z branže Bratříčka varoval, že s hodnocením Tomáše Zdechovského by byl velmi opatrný. Vyoral má za to, že Zdechovský se chová jako populista a oportunista.

„S panem Zdechovským bych byl opatrný. Byť spoustu jeho názorů sdílím, tak jeho populismus a oportunismus je nesnesitelný. Podobný případ jako pan Zahradil, ale ten je pro mě mnohem skousnutelnější,“ napsal Vyoral.

V diskusi však zazněly ještě mnohem ostřejší příspěvky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…