Pět poslanců si zaletělo za krásami Machu Picchu. Samozřejmě za státní. Výlet ódéesáka, socdemáka a dalších vyšel na 750 tisíc

24.02.2020 14:22

V květnu 2019 neodolala volání Machu Picchu delegace poslanců Parlamentu. Jak informoval spolek Kverulant, tak ze sedmnáctičlenného kontrolního výboru odletělo do Jižní Ameriky pět poslanců. Kromě předsedy kontrolního výboru Kubíčka letěl i místopředseda výboru Vojtěch Munzar (ODS), člen výboru Přemysl Mališ (ANO), poslankyně Ivana Nevludová (dříve SPD, nyní nezařazená) a místopředseda sněmovny Tomáš Hanzel (ČSSD).

Pět poslanců si zaletělo za krásami Machu Picchu. Samozřejmě za státní. Výlet ódéesáka, socdemáka a dalších vyšel na 750 tisíc
Foto: Redakce
Popisek: Tomáš Hanzel
reklama

Anketa

Pro koho byste hlasovali, kdybyste byli Američané?

hlasovalo: 7380 lidí
Ten letěl podle svých slov proto, že při cestách mimo Evropskou unii musí poslance vždy doprovázet někdo z vedení Sněmovny. Připojil se i prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala.

„Poslanci strávili jistě hezké chvíle i v turistickém městě Cuzco, které je turistickou vstupní branou na Machu Picchu. Ale poslanci tam prý nebyli kvůli Machu Picchu. Toužili se tam údajně setkat se starostou Cuzca Victorem Boluartem Medinou. Přísně vzato však pan Medina v době návštěvy české parlamentní delegace starostou nebyl. Národní volební porota Medinu odvolala z funkce starosty právě kvůli zmíněnému odsouzení za machinace s veřejnými penězi,“ uvedl Kverulant.

Ten se dle zákona o přístupu k informacím dotázal Poslanecké sněmovny, na kolik daňové poplatníky týdenní výlet pěti poslanců vyšel. Dozvěděl se, že to bylo přesně 750.000 korun. Dle odpovědi zaplatili daňoví poplatníci pěti poslancům letenky, místní dopravu, ubytování v hotelech, stravné, pojištění a tlumočení.

„Náklady na exotickou dovolenou jednoho poslance nás tak vyšly na 150 tisíc korun,“ uvedl Kverulant.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…