Petr Fiala nadšeně spustil o zelené ekonomice, která nám přinese blahobyt. Pravičáci psali o hnusu a Emanuelu Moravcovi

21.05.2021 19:03

„Využijme Green Deal jako příležitost pro inovativní české firmy,“ napsal na svůj facebookový profil předseda ODS Petr Fiala, a strhl vlnu reakcí. „Je to hnus, je to hanebnost, je to darebáctví!“ napsal mimo jiné člen Svobodných Luboš Zálom. A nebyl sám, kdo nešetřil kritikou.

Petr Fiala nadšeně spustil o zelené ekonomice, která nám přinese blahobyt. Pravičáci psali o hnusu a Emanuelu Moravcovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Green Deal je realita. Nemá už smysl spekulovat nad tím, jak by to mohlo být jinak. Teď musíme využít příležitost, jak investicemi do udržitelného rozvoje, obnovitelných zdrojů a cirkulárního hospodářství modernizovat českou ekonomiku a zvýšit kvalitu života,“ napsal ve svému příspěvku šéf ODS Petr Fiala.

„Mluvit o ničemném Green Dealu jako příležitosti je asi tak stejné, jako kdybychom se v roce 1938 těšili, že naše chemičky budou reagovat na zvýšenou poptávku po Cyklonu B. Je to hnus, je to hanebnost, je to darebáctví!“ napsal k Fialovým slovům člen Strany svobodných občanů Luboš Zálom.

Právník Pavel Hasenkopf pak citoval ve své reakci slova protektorátního ministra Emanuela Moravce z roku 1941: „Český národ, chce-li žíti dále, musí přijmouti také víru Nové Evropy, jako kdysi zavčas přijal křesťanství. Český národ nabude ohromné síly a životnosti, bude-li cítit evropsky v novém, lepším smyslu.“ 

„Osmá pětiletka byla taky realita – a pak najednou ne. ODS má na výběr, zda se zeleným komunismem kolaborovat, nebo bojovat – postavit se mu. Zvolili jste kolaboraci, já nezvolím vás,“ reagoval jeden z diskutujících, Lukáš Erban.

A nadšení neprojevil ani Viktor Lošťák. „Ty vole, stát nám bude zvyšovat kvalitu života  A tohle si chtělo říkat pravice,“ řekl.

Green Deal je balíčkem opatření, jenž má občanům zajistit přechod na udržitelnější a ekologičtější hospodářství. Mezi navrhovaná opatření patří například snížení emisí, investice do špičkového výzkumu a inovací a ochranu přírodního prostředí evropského kontinentu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co bude se Škodovkou? „Němci nejsou milosrdný národ,“ řekl Holec. A dal štulec Pekarové

21:32 Co bude se Škodovkou? „Němci nejsou milosrdný národ,“ řekl Holec. A dal štulec Pekarové

Hostem pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz u moderátora Luboše Xavera Veselého byl komentátor Petr H…