Petr Fiala slaví den svobody tisku: My žádným novinářům nebudeme bránit v práci

3.5.2022 6:09 odp.

Premiér Petr Fiala na Světový den svobody tisku prohlásil, že demokracie nemůže fungovat bez svobodného a nezávislého tisku. Fialův kabinet prý proto nebude nikdy využívat praktiky omezování účasti na tiskových konferencích nebo omezování přístupu k informacím a nebude nijak omezovat žádná média a práci novinářů v jejich činnosti. „Jsem si vědom toho, že mnozí zástupci svobodných a nezávislých médií neměli v minulém volebním období jednoduchou situaci,“ uvedl na adresu vlády Andreje Babiše.

Petr Fiala slaví den svobody tisku: My žádným novinářům nebudeme bránit v práci
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Petr Fiala na tiskové konferenci vlády

Fiala v tiskové zprávě, kterou zveřejnil Úřad vlády, děkuje novinářům, kteří přispívají k informovanosti společnosti. „Dnes si připomínáme Světový den svobody tisku. Chci při této příležitosti poděkovat všem novinářům, kteří v naší zemi denně profesionálně přispívají k informovanosti společnosti. Naše vláda je přesvědčena, že prosperující demokratická společnost nemůže fungovat bez nezávislých novinářů a svobodných médií, a chceme usilovat o to, aby v naší zemi byla média co nejsvobodnější a co nejprofesionálnější,“ říká Fiala.

Právě svoboda tisku nebyla podle Fialy za minulého volebního období zcela stoprocentní. „Jsem si vědom toho, že mnozí zástupci svobodných a nezávislých médií neměli v minulém volebním období jednoduchou situaci, přesto se nevzdali svého novinářského poslání. Rád bych poděkoval všem, kteří v minulosti vyjadřovali obavy ze ztráty svobody tisku u nás. Jsem přesvědčen, že jejich úsilí pomohlo zabránit zničení svobodných a nezávislých médií v naší zemi,“ pokračuje premiér.

Fiala slibuje, že jeho kabinet nebude používat praktiky omezování účasti na tiskových konferencích nebo omezování přístupu k informacím a nebude používat ani selektivní umísťování státní inzerce. „Žádná média nebudeme omezovat v jejich činnosti a žádným novinářům nebudeme bránit v jejich práci. Pevně proto věřím, že v období fungování naší vlády nebude situace, která by v tomto smyslu vyvolávala znepokojení,“ slibuje Fiala.

Na závěr vyjadřuje dík všem, kteří finančně i jinak podporují nezávislá média. „To, že se u nás nezávislá média v obtížných podmínkách udržela a udržují, je významnou měrou i jejich zásluha,“ uzavírá premiér.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…