Petr Kott jde na svobodu. Soud jej propustil z vazby

21.11.2013 10:37

Středočeský krajský soud propustil z vazby bývalého poslance Petra Kotta, obžalovaného v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Kott je posledním z obžalovaných, který ještě setrvával ve vazbě. Celkem v ní strávil osmnáct měsíců.

Petr Kott jde na svobodu. Soud jej propustil z vazby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spoluobžalovaný Petr Kott
reklama

Petr Kott byl zvolen v roce 2002 poslancem za ODS v Libereckém kraji. V průběhu volebního období byl však ze strany vyloučen poté, co se opil a nebyl schopen se zúčastnit klíčového hlasování. Následně začal podporovat středo-levou koalici, což jej sblížilo s Davidem Rathem, v té době ministrem zdravotnictví. Ten Kotta po vypršení mandátu dosadil do manažerské funkce ve Všeobecné zdravotní pojišťovně.

Z té byl po nástupu Topolánkovy vlády rychle odvolán, s Rathem však spolupracoval i nadále. Poté, co byl exministr zvolen středočeským hejtmanem, působil v holdingu, který sdružoval všechny středočeské nemocnice a který vedla Kottova partnerka Kateřina Pancová.

V květnu 2012 byl společně s Pancovou zatčen v jejich domě, když od nich odcházel hejtman Rath se sedmimilionovým úplatkem. Všichni jsou souzeni za pletichy s veřejnými zakázkami pro Středočeský kraj. Pancová i Rath již byli z vazebního stíhání propuštěni.

Kott trávil vazbu ve věznici v Teplicích. Stejně jako Pancová i Rath několikrát neúspěšně žádal o propuštění. Celkem strávil ve vazbě osmnáct měsíců. O jeho propuštění informovala Česká televize.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státu se z příspěvků na solární elektrárny vrací zpátky polovina, více než 14 miliard korun ročně

8:30 Státu se z příspěvků na solární elektrárny vrací zpátky polovina, více než 14 miliard korun ročně

V našem mediálním prostoru pravidelně slýcháme nespočet prohlášení o vysokých částkách, které stát k…