Petříček se na ČT dotkl Kellnerova byznysu. Zapojení Klause ml.? Nové skutečnosti

14.12.2019 16:14

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) před kamerami ČT prohlásil, že je nakloněn vedení debaty o Číně. Nemá nic proti tomu, aby se v této debatě angažovaly i soukromé společnosti, jako je Home Credit, ale pokud to dělají, musejí to podle ministra dělat transparentně. Odmítá však přistoupit na to, že Čínu je povoleno jen a pouze kritizovat. Zastal se proto poslance ODS Jana Skopečka.

Petříček se na ČT dotkl Kellnerova byznysu. Zapojení Klause ml.? Nové skutečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Tomáš Petříček
reklama

Server Akrtuálně.cz zjistil, že společnost Home Credit platila jednu z českých PR agentur, aby v očích Čechů vylepšovala obraz Číny. Server také zjistil, že tatáž agentura spolupracovala s Trikolórou Václava Klause mladšího nebo s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou. Společnost Home Credit však důrazně odmítá, že by budovala nějaké skryté vlivové sítě, prý jen chtěla debatu o Číně dostat do vyvážené polohy.

Anketa

Vítáte vítězství Borise Johnsona v britských volbách ?

86%
7%
hlasovalo: 19082 lidí

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v pátečních Událostech, komentářích České televize konstatoval, že vést vyváženou celospolečenskou debatu o Číně je v pořádku.

Ale mělo by to být velmi transparentní, takže pokud se chce i Home Credit zapojit do této debaty, tak by se k tomu měl přihlásit, aby lidé věděli, jaká stanoviska podporuje,“ zdůraznil šéf Černínského paláce.

Prozradil také, že měl možnost zúčastnit se konference o Číně, kterou pořádal poslanec ODS Jan Skopeček a platil ji Home Credit. „Zaznívaly tam hlasy ze všech možných směrů, nebylo to vedeno snahou romantizovat si Čínu. Zaznívaly hlasy: pojďme najít vyváženou pozici, pojďme najít rovnováhu mezi našimi zájmy a hodnotami,“ konstatoval Petříček před kamerami.

„Já si nemyslím, že cestou je zde vytvořit dojem, že je možné pouze kritizovat Čínu,“ upozornil ministr s tím, že musíme vést dialog, ale dialog, který bude počítat s tím, že se Česko a Čína míjejí např. v pohledu na dodržování lidských práv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…