Petruška Šustrová se zastala vlády ve věci pádu Lessyho

31.08.2012 8:46

Odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho bylo událostí dne, ale křik, který následně rozpoutala opoziční ČSSD, byl podle komentátorky Petrušky Šustrové „vřavou měsíce.“

Petruška Šustrová se zastala vlády ve věci pádu Lessyho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petruška Šustrová
reklama

Podle komentáře v Lidových novinách se prý není co divit, že začal křičet Radek John, když sesazený Lessy byl jeho člověk. Jeho názor, že vláda má strach ze svého pádu a proto na rychlo instaluje do čela policie zametače, je podle komentátorky zajímavým námětem na román, ale skutečnost takhle nalajnovat nejde.

Představitelé ČSSD začali křičet o novém Únoru, ačkoliv právě oni minulý rok považovali Lessyho za „kočkopsa“ a jeho výběr za zcela nevěrohodný. „Jako by se časy neměnily. Co vláda činí, v očích opozice špatně činí,“ píše komentátorka. Změnily se však v tom, že Radek John už nemůže vydírat svým odchodem z vlády.

V celém tom řevu podle ní zaniká hlavní věc: Že ministr odvolal člověka, kterému nedůvěřoval a se kterým se mu špatně spolupracovalo. A na tom podle Šustrové není vůbec nic divného. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…