Picek na Impulsu ujistil vojáky, že bude bojovat za jejich platy

15.04.2013 19:30

Nový ministr obrany Vlastimil Picek by chtěl za úřadování stihnout nejenom předložit vládě a Parlamentu celý balíček branných zákonů, ale také pokračovat v optimalizaci a restrukturalizaci resortu. Mezi koncepční dokumenty včetně balíčku branných zákonů bude patřit i odměňování vojáků. Ty v Rádiu Impuls ujistil, že udělá vše pro to, aby jim zachoval alespoň stejný plat, jako je nyní.

Picek na Impulsu ujistil vojáky, že bude bojovat za jejich platy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek

Vlastní rozpočet obrany by se měl pohybovat lehce nad 42 miliard korun. „Doufám, že tento rozpočet takto bude zafixován, aby ta armáda i resort mohl řádně naplánovat a hlavně aby nepoklesla procenta z hrubého domácího produktu pod jedno procento,“ řekl Picek v Impulsech Václava Moravce.

Rozpočet se týká počtu vojáků, respektive odměňování. Součástí armádních zákonů mají být právě zákony o odměňování vojáků. „My si od toho slibujeme zaprvé zjednodušení odměňování vojáků a hlavně aby vojáci měli určitou jistotu. Aby věděli, co za svoji práci dostanou,“ míní Picek s tím, že by chtěl vojákům zachovat minimálně stejný plat tak, jako je v současné době. „Chtěl bych vojáky ujistit, že udělám všechno pro to, aby to zůstalo,“ dodal.

Podle generála Picka bude odměňování záležet na hodnosti, podle které bude mít každý voják svůj základní plat. „Jsou tam samozřejmě určité příspěvky pro některé kategorie vojáků,“ dodal na Impulsu.

Kolegium ministerstva doporučuje Trade Fides

Picek se v Impulsech Václava Moravce zmínil i o kauze Trade Fides. Firma pro resort zabezpečuje technické střežení muničních skladů. Nyní totiž tato daná smlouva dobíhá a musí se řešit, co dál. Picek přiznal, že je tento kritizovaný materiál dopracováván na Ministerstvu obrany a bude ho předkládat do meziresortního připomínkového řízení.

Picek také potvrdil, že kolegium Ministerstva obrany, které tvoří cirka 30 osob, po prostudování těchto materiálů vyslovilo souhlas a doporučilo ministrovi obrany s tímto materiálem dále takto postupovat. Byť sám tvrdí, že v současné době resort nemá 370 milionů, aby mohli splnit ustanovení původní smlouvy. „Uvidíme, jak dopadne meziresortní připomínkové řízení,“ uzavřel Picek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…