Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme

26.02.2020 21:49

Ekonomovi Vladimíru Pikorovi přišla ze společného projektu několika neziskových organizací „Rekonstrukce státu“ výzva, aby se vyjádřil k medailonku, který vytvořili k jeho osobě v souvislosti s jeho kandidaturou do Rady České televize. Na svém Facebooku nyní zveřejnil odpověď, kterou odeslal zpět. A výhrady má k řadě chybných tvrzení. Podívejte se sami, která to jsou.

Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora
reklama
Především Pikora označil za chybné, že byl Rekonstrukcí státu označen v první řadě za publicistu. „Jsem v první řadě ekonom a pouze jako okrajovou činnost publikuji závěry svých ekonomických analýz,“ upřesnil s tím, že jako ekonom chce také přijít do rady.

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20303 lidí
 
Ohradil se i proti tvrzení, že komentuje na ParlamentníchListech.cz a Info.cz. „V těchto médiích vždy šlo jen o příležitostné odpovědi na jejich novinářské dotazy, nikoliv o můj aktivní komentář,“ vysvětlil Pikora. Podotkl, že pravidelné týdenní názorové komentáře aktivně publikuje pouze v Reflexu. „Během své dosavadní kariéry jsem poskytl rozhovor a odpovědi snad všem velkým médiím v ČR, ostatně taky jsem byl časopisem Týden označen jako nejcitovanější ekonom roku 2005,“ zdůraznil.
 
Stejně tak chybné je podle jeho vyjádření tvrzení, že pro uvedené servery komentuje na téma „divadla“. „Zejména (nejen) ParlamentníListy.cz samy bez mého vědomí občas přetisknou to, co napíšu na svůj soukromý FB nebo Twitter, a to včetně irelevantních postů o tom, jak jsem byl v divadle,“ uvedl s tím, že komentáře na taková témata médiím neposkytuje.
 
Co se týká v medailonku zmínky o Pikorově manželce, byla podle něj formulace nejen kádrující, ale především zavádějící. „Zmiňujete-li její poradenství pro Trikolóru, je třeba dodat, že byla také oficiální poradkyní ministra financí Tlustého i ministra financí Kalouska. Každý ze subjektů si ji najal kvůli odbornosti, stejně jako mnoho jiných komerčních klientů,“ připomněl ve své odpovědi.

Fotogalerie: - Venku se Štafetou Plzeň

„Virus Babišismus se šíří v ČR." Lidé dorazili na ...
Mezi pomocníky Milionu chvilek pro demokracii se o...
Už přijeli do Plzně...
Lidé na náměstí Republiky mohli sledovaltpřímý pře...
On-line přenos na Náměstí republiky v Plzni.
"Chcete se obejmout?" ptala se "chvilkařka" lidí v...
 
Nepřesné je i označení jeho manželky (v tomto pořadí) za ekonomku – bloggerku – poradkyni Trikolóry. „Bloggerství je zcela okrajovou činností. Správné označení je manažerka – ekonomka – spisovatelka knih. Spisovatelství je zcela jistě relevantnější činností než bloggerství, protože kromě jiného byla oceněna Magnesií Literou,“ poznamenal ekonom.
 
„Odkázat se na server Manipulatori.cz považuji vzhledem k jeho ideologické povaze za naprosto irelevantní. Tento server vede člověk, který byl Ministerstvem vnitra ČR sledovaný jako levicový extremista, což se na tomto webu ideologicky projevuje. Web na mě opakovaně útočí ve snaze o mou diskreditaci, přičemž používá věcně chybná tvrzení,“ doplnil.

Fotogalerie: - Štafeta v Plzni

Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...
Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...
Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...
Diváci na Štafetě pro demokracii v Plzni.
Mikuláš Minář s moderátorem Kochem.
Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...
„Argument serveru Manipulatori.cz, že Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR nesplňuje podmínky pro nominování, je absurdní, protože sotva hledat typičtější spolek či asociaci, která více hájí národní a zaměstnavatelské zájmy než asociace obranného průmyslu,“ pokračoval Pikora ve výčtu svých výtek.
 
Tvrzení, které v medailonku rovněž zaznívá, a sice že „silnou reakci v poslední době vyvolal jeho komentář na Twitteru, že by měly ženy chodit do politiky až po těhotenství, rodina je totiž podle něj přednější než kariéra“, je podle Pikory zcela dezinterpretované. „Původní výrok upozorňoval na fakt, že mnoho žen odkládá těhotenství na dobu, když už otěhotnět nelze. Vskutku trvám na tvrzení, že v 60 letech se špatně rodí – což jsem na dotaz řekl i ve Sněmovně. Pokus vnutit tomuto statistickému faktu ideologický náboj je právě a jen ideologický,“ uvedl.
 
Podobně i tvrzení, že Pikora „často předvídá krizi“, je rovněž pouze ideologické. „Věcná realita je, že jako ekonom dlouhodobě tvrdím, že parametry krize v evropské ekonomice přetrvávají, tedy krize existuje i v současnosti. Kdyby krize neexistovala nyní, nejsou v eurozóně záporné úrokové sazby,“ upřesnil ekonom.
 
„Přiložený dotazník o vztahu k veřejnoprávním médiím vyplňovat nebudu, protože vše, co jsem chtěl říci, již zaznělo na slyšení v Poslanecké sněmovně a z něho existuje záznam. K tomuto slyšení nemám co dodat,“ dodal na závěr svého psaní ekonom Vladimír Pikora.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…