Pirát, který chtěl zastavit Šabatovou: My nejsme marxisti. Její kandidatura jen nahrává ANO a ODS

30.07.2020 9:33

Zakladatel České pirátské strany a kandidát Pirátů do Senátu v obvodu Brno-město Jiří Kadeřávek se rozhodl znepříjemnit situaci bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, která se snaží rovněž dostat do horní komory parlamentu. A to ve stejném volebním obvodu jako on. Kadeřávek jí však vyfoukl doménu s jejím jménem. Píše o něm server Forum24.cz.

Pirát, který chtěl zastavit Šabatovou: My nejsme marxisti. Její kandidatura jen nahrává ANO a ODS
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Nyní se Kadeřávkovo jméno začalo skloňovat v souvislosti s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, a to proto, že šéf sociální demokracie Hamáček uvedl, že strana zvažovala Kadeřávkovu podporu, ale jeho podpásovka ohledně domény mu vadí. 

„Respektuji názor místopředsedy Hamáčka. Abych ovšem uvedl věci na pravou míru, jakkoliv ČSSD mohla zvažovat mou podporu, skutečností je, že podporu vládního tábora ani v nejmenším nezvažuji. Několikrát jsem se v tomto smyslu vyjádřil a tuto podporu rád přenechám své soupeřce Šabatové. Děkuji za potenciální nabídku, ale Piráti nejsou ani novodobí socialisté, ani novodobí marxisté," zareagoval na to však Kadeřávek.

A zdůvodnil, proč vlastně doménu Šabatové zaregistroval. Vnímá to jako pomoc, kdy během své kariéry podle svých slov zachránil nejednu doménu. "Vždy jsem ji bez dalšího předal subjektu, kterému dle mne legitimně náleží," uvedl na své webové stránce. Na Twitteru však uvedl, že doufal, že si Šabatová svou kandidaturu kvůli tomuto kroku rozmyslí. 
 
"Tímhle nikomu neubližuji, doufal jsem, že se lidé od paní Šabatové ozvou a o věcech si promluvíme. Nestalo se. Víte, ona kandiduje proti mně a nahrává tak třeba ANO nebo ODS," dodal. 
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …