Piráti: Milionek sem, milionek tam. Arenberger zázračně zbohatl

16.05.2021 21:22

Česká pirátská strana se na svém facebookovém profilu vyjádřila k rozdílným oznámením o majetku a příjmech nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. „Od jednoho majetkového přiznání k druhému si přilepšil o 60 nemovitostí a 30 milionů korun,“ konstatují Piráti.

Piráti: Milionek sem, milionek tam. Arenberger zázračně zbohatl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr zdravotnictví Petr Arenberger
reklama

Anketa

Mělo by dětem být dovoleno sundat ve škole roušky?

94%
3%
3%
hlasovalo: 6813 lidí

„Milionek sem, milionek tam, pan ministr zdravotnictví nám nějak zázračně zbohatl. Od jednoho majetkového přiznání k druhému si přilepšil o 60 nemovitostí a 30 milionů korun. Svá přiznání si navíc nechává zpracovat nemocničními právníky, na které to pak ještě celé hodí, že mu neuvedli všechny nemovitosti. Co myslíte, už tahle vláda klesla na své dno, nebo se ještě máme na co ‚těšit‘?“ napsali na svůj facebookový profil Piráti.

Nové oznámení o majetku a příjmech ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (ANO) udává stav ke konci loňského roku, čítá 16 stran. Arenberger ho zveřejnil ještě za dobu, kdy vedl pražskou vinohradskou nemocnici, ministrem je od 7. dubna. Dokument vyjmenovává 65 nemovitostí a přiznává také vedlejší příjem zhruba 30 milionů korun. Z toho 28 milionů korun ministr ohlásil jako příjem ze své živnosti, 1,5 milionu z pronájmu a 400 000 korun právě za členství v Radě Českého rozhlasu. 

Většina majetku a příjmů v předchozím přiznání ke konci roku 2019 chybí. Na třech stranách tehdy jako šéf vinohradské nemocnice nahlásil vlastnictví pěti nemovitostí a podle serveru Seznam Zprávy neuvedl žádný vedlejší příjem. Arenbergerova soukromá kožní ordinace, která se zaměřuje na klinické testy nových léčiv, přitom funguje víc než 20 let.

Server Seznam Zprávy minulý týden uvedl, že Arenberger nevykázal milionové příjmy za testování léků v klinických studiích. Arenberger to odmítl a uvedl, že vedlejší příjem neuváděl kvůli vysokým nákladům, které údajně srazily jeho zisk. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…