Piráti, pápá? V Praze se stahují mračna: Jasné slovo z ANO

08.08.2019 9:00

Opoziční pražský zastupitel a vládní poslanec zvolený za hnutí ANO Patrik Nacher prohlásil, že je připraven podpořit změnu koalice. Jde mu prý především o to, aby z vedení českého hlavního města zmizeli amatéři. Za amatéry považuje Piráty.

Piráti, pápá? V Praze se stahují mračna: Jasné slovo z ANO
Foto: JK
Popisek: Patrik Nacher

Anketa

Jste pro zavedení ,,daně z masa", jak se o tom vážně uvažuje v Německu?

5%
95%
hlasovalo: 11927 lidí

Fungování Pirátů se prý vymyká standardnímu fungování koaličních i opozičních stran. „V prvé řadě nerespektují ko­aliční jednání – pokud na něčem není dohoda, tak nebudu na poslední chvíli partyzánsky navrhovat odvolání ředitele Pražské plynárenské pana Janečka, ještě když s ním předtím zruším schůzku, která měla některé kroky ozřejmit. To ukazuje, že Piráty nezajímá skutečnost, ale jak se o něčem píše v médiích,“ vypálil Nacher v rozhovoru pro deník Právo.

Opoziční politici z ODS a ANO prý chtějí, aby město začalo řešit důležitější problémy a volají také po tom, aby se vedení města chovalo profesionálněji.

„ANO podpoří jakoukoli změnu koalice, která nebude postavena na takovéto partyzánštině, amatérismu a sociálním inženýrství. Tím neříkáme, že se chceme vrátit do vedení magistrátu. Myslím, že v zastupitelském klubu ANO je nálada, abychom si prožili čtyři roky v opozici a naučili se vnímat věci z jiného úhlu pohledu,“ vysvětlil Nacher.   

V obecné rovině dodal, že by ANO teoreticky mohlo podpořit koalici ANO a ODS, ale variant je prý víc.

Poměrně kritický byl i k fungování koalice ANO a ČSSD na celostátní úrovni. Osobně by prý preferoval nějakou středopravicovou koalici, aby ANO nemuselo tolik ustupovat, ale když už máme vládu jakou máme, hodlá v jejím rámci pomáhat občanům, např. řešit dětské exekuce.

„Kdyby ale měla vláda padnout nebo by se věci ve Sněmovně nedařilo kvůli obstrukcím a zdržování prosazovat, tak bych byl pro předčasné volby,“ uzavřel rozhovor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…