Piráti se lekli a zradili. Matěj Stropnický má důkaz

16.09.2021 13:11 | Ze sítí

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický, jenž jde do sněmovních voleb v barvách sociální demokracie, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k plakátu Pirátů a Starostů týkající se bydlení. „Byty se mají stavět, ne ještě víc danit,“ zní na billboardu. A Stropnický dle svých slov žasne.

Piráti se lekli a zradili. Matěj Stropnický má důkaz
Foto: Facebook
Popisek: Matěj Stropnický

„Žasnu nad tou propagandou. Oni, Piráti, kteří před pár měsíci ve velkém otevřeli zvýšení daní z nemovitosti a v Praze ho zčásti i provedli, se zas něčeho lekli a teď přebírají hesla developerů... víte co, seděli jsme v pražském zastupitelstvu s Piráty přes uličku. Takovej Miki Ferjenčík třeba hlídal každej development, byl na něj spoleh, že těm vydřiduchům developerskejm, kteří mají marže ke čtyřiceti procentům, ačkoli furt brečej a každej byt maj prodanej dřív, než kopnou do země, nic nedáme zadarmo. Že budem chtít, aby postavili k barákům taky školy, školky a parky, a tak, protože jinak to za ně musí dělat město, jedno který. Hlídali mě, i když to nebylo potřeba. Kde je těmhle Pirátům dneska konec?" ptá se Stropnický ke sdílenému billboardu.

„Výstavba každý rok roste, daň z převodu byla zrušená, ale nárůst cen bytů je letos o 12 %. Proč? Protože i třetina bytů jde do investičních portfolií, jak uznávají SAMI DEVELOPEŘI. Proto je potřeba zvýšit daň z nemovitosti – a to VÝHRADNĚ těm, kdo s byty PODNIKAJÍ, nikoli těm, kdo v bytech bydlí. Ta daň má růst progresivně od čtvrté vlastněné nemovitosti a má být celá určena pouze na výstavbu obecních bytů. To je bytová politika a ne tyhlety developerský fráze ochočenejch jupíků,“ dodal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

20:35 Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

Americká armáda podle zjištění agentury Reuters v době covidové pandemie po několik měsíců vedla taj…