Pirátská europoslankyně Gregorová: Rusy musíme nechat vyhladovět

25.11.2022 13:46 | Ze sítí

Europarlament schválil rezoluci, v níž označil Rusko za stát podporující terorismus, podpořila jej i europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyjádřila rezolutně na adresu Rusů: „Musíme je nechat vyhladovět.“

Pirátská europoslankyně Gregorová: Rusy musíme nechat vyhladovět
Foto: Repro FB
Popisek: Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti)

Zásadní je podle političky zabránit Rusku v útocích na kritickou infrastrukturu Ukrajiny, nástrojem má být v pořadí osmý balíček protiruských sankcí: „Chceme působit na Rusko, aby nemělo peníze na financování války. Je třeba Rusy od invaze odradit, úder přes finance je tou nejúčinnější cestou,“ uvedla.

„Je třeba pokračovat v pomáhání Ukrajině, vyhladovění Ruska i zabezpečování Evropy,“ pokračuje Gregorová s tím, že na Ukrajinu putuje spousta vojenského materiálu. „I díky zbraním ze Západu si Ukrajinci mohou dovolit přejít do protiútoku. Nyní jsou lépe vybaveni než Rusové. Asi nemusím zabíhat do detailů, proč ještě na Ukrajinu nevstoupily armády členských států NATO...“ dodává.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Kvůli Ukrajině se Gregorová opřela do současné italské vlády, která před nedávnem deklarovala pokračování ve spojenectví se Severoatlantickou aliancí, podporu Ukrajiny a žádné sabotování EU. „Nechci jim nějak extrémně křivdit. Teď je Itálie kooperativní, což je dobře. Zároveň nemám důvod si myslet, že už nejsou neofašisti. Nemám v tu vládu důvěru,“ uvedla Gregorová, které vadí, že velké množství italských vládních představitelů včetně premiérky Giorgie Meloniové v minulosti podporovalo spíš Putina a vyjadřovalo se pozitivně směrem k odkazu Benita Mussoliniho.

„Celkově dávali najevo neofašistické myšlenky. Pokud teď, když jsou u moci, a celý svět se na ně kouká, kritizuje je a bojí se jich, říkají, že si myslí něco jiného, tak nemám tendenci jim věřit. Obávám se, že jakmile třeba skončí válka na Ukrajině a další různé krize, tak se italská koalice k těmto narativům opět vrátí. Ostatně její voliči by to uvítali,“ očekává pirátská europoslankyně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

9:45 „Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

Hloupost, zkorumpovanost, kroky současné vlády jsou likvidační, uvedl bývalý ministr financí, ekonom…