Pirátská europoslankyně Gregorová: Rusy musíme nechat vyhladovět

25.11.2022 13:46 | Ze sítí

Europarlament schválil rezoluci, v níž označil Rusko za stát podporující terorismus, podpořila jej i europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyjádřila rezolutně na adresu Rusů: „Musíme je nechat vyhladovět.“

Pirátská europoslankyně Gregorová: Rusy musíme nechat vyhladovět
Foto: Repro FB
Popisek: Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti)

Zásadní je podle političky zabránit Rusku v útocích na kritickou infrastrukturu Ukrajiny, nástrojem má být v pořadí osmý balíček protiruských sankcí: „Chceme působit na Rusko, aby nemělo peníze na financování války. Je třeba Rusy od invaze odradit, úder přes finance je tou nejúčinnější cestou,“ uvedla.

„Je třeba pokračovat v pomáhání Ukrajině, vyhladovění Ruska i zabezpečování Evropy,“ pokračuje Gregorová s tím, že na Ukrajinu putuje spousta vojenského materiálu. „I díky zbraním ze Západu si Ukrajinci mohou dovolit přejít do protiútoku. Nyní jsou lépe vybaveni než Rusové. Asi nemusím zabíhat do detailů, proč ještě na Ukrajinu nevstoupily armády členských států NATO...“ dodává.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Kvůli Ukrajině se Gregorová opřela do současné italské vlády, která před nedávnem deklarovala pokračování ve spojenectví se Severoatlantickou aliancí, podporu Ukrajiny a žádné sabotování EU. „Nechci jim nějak extrémně křivdit. Teď je Itálie kooperativní, což je dobře. Zároveň nemám důvod si myslet, že už nejsou neofašisti. Nemám v tu vládu důvěru,“ uvedla Gregorová, které vadí, že velké množství italských vládních představitelů včetně premiérky Giorgie Meloniové v minulosti podporovalo spíš Putina a vyjadřovalo se pozitivně směrem k odkazu Benita Mussoliniho.

„Celkově dávali najevo neofašistické myšlenky. Pokud teď, když jsou u moci, a celý svět se na ně kouká, kritizuje je a bojí se jich, říkají, že si myslí něco jiného, tak nemám tendenci jim věřit. Obávám se, že jakmile třeba skončí válka na Ukrajině a další různé krize, tak se italská koalice k těmto narativům opět vrátí. Ostatně její voliči by to uvítali,“ očekává pirátská europoslankyně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V roce 2020  to řekl. O dva roky později žaloba. Zrovna když chtěl kandidovat. Už bijí na poplach

14:50 V roce 2020 to řekl. O dva roky později žaloba. Zrovna když chtěl kandidovat. Už bijí na poplach

Komunistu Josefa Skálu čeká soud za výroky pronesené v roce 2020 o masakru v Katyni. Skála a další o…