Rozehnalovi zveřejnili na Svobodném fóru komentář, v němž satiricky hodnotí dění kolem ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který čelí podezření z dotačního podvodu při čerpání dotace na stavbu areálu Farmy Čapí hnízdo.
Právník nastiňuje hypotetickou situaci, kdy se orgány činné v trestním řízení rozhodly „mimořádně razantně“ zakročit proti Babišovi. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) provedl okolo šesté hodiny ráno rozsáhlou razii v sídlech všech společností skupiny Agrofert a zadržel blíže neurčený počet manažerů a jejich rodinných příslušníků.
Několik stovek maskovaných policistů ozbrojených samopaly v rámci akce Gabriela (podle křestního jména bývalé operní pěvkyně Beňačkové-Čápové) vedle prohlídky Čapího hnízda pro jistotu prozkoumaly také hnízda dalších ptáků na Benešovsku.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

_profil_top.jpg)