Pitomio! Reflex připravuje velikou ostudu Okamurovi

07.11.2012 17:40

Nedávno zvolený senátor Tomio Okamura musí počítat s tím, že jeho vzrůstající popularita i zvyšující se pravděpodobnost zvolení hlavou státu povedou k tomu, že se stane terčem nejednoho nevybíravého útoku. Jeden z těch méně lichotivých musí strpět od týdeníku Reflex. Ten ho na titulní straně zobrazil jako klauna a ještě ho překřtil na Pitomia.

Pitomio! Reflex připravuje velikou ostudu Okamurovi
Foto: Reflex
Popisek: Senátor Tomio Okamura na titulní straně týdeníku Reflex

Rostoucí obliba podnikatele v cestovním ruchu Tomia Okamury, který se stal před pár týdny senátorem, nedá spát těm, jimž vadí jeho ohlášená kandidatura na prezidenta republiky. Jak totiž ukazují průzkumy preferencí jednotlivých uchazečů i kurzy sázkových společností na prezidentskou volbu, patří právě Okamura spolu s Janem Fischerem a Milošem Zemanem mezi nejvážnější favority.

Pak se ale senátor musí smířit s tím, že si ho leckteré sdělovací prostředky podají. Ve svém nejnovějším čísle, které bude na pultech ve čtvrtek, se s něčím takovým vytasil týdenik Reflex. Tomia Okamuru na své titulní straně zobrazil s pomalovaným obličejem a klaunským nosem a pokus o zesměšnění politika ještě dovršil hrátkami s jeho křestním jménem, které přeměnil na „Pitomia“.

A teď Vám povím nejlepší vtip: Budu prezidentem

No a vedle takto upraveného jména nechybí ani fiktivní výrok: „A teď Vám povím nejlepší vtip: Budu prezidentem.“ Faktem je, že pro někoho to stále ještě může jako vtip znít, na druhou stranu Okamurovo volání po očistě společnosti, jeho boj proti korupci a požadavek na uzákonění majetkových přiznání nejsou ničím, co by si podivně zbohatnuvší jedinci mohli přát.

„Budu se snažit uzákonit majetková přiznání od dvaceti milionů korun výše, aby každý člověk, který nemůže prokázat legální původ svého majetku, byl postižen,“ netají se Tomio Okamura, o co by mu ve funkci hlavy státu prioritně šlo. Navrhuje prověření majetků i zpětně, což funguje nejen v USA, ale i západoevropských zemích.

Peníze státu chybí proto, že jsou rozkrádané

„Je potřeba zarazit rozkrádání, zloději se nám tu smějí do ksichtu a volně tu běhají. Politici jak zleva, tak zprava tvrdí, že nejsou peníze. Naše děti jdou do důchodu až v 70 letech, máme deváté nejvyšší daně v Evropě a pořád nám tvrdí, že nejsou peníze. To přece není pravda. Peníze jsou, ale jen jsou neúčelně vynakládané, nebo jsou rozkrádané. A ti politici, kteří přímo nekradou, tomu jen mlčky přihlíží,“ popisuje Okamura výstižně domácí politickou scénu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…