Pitr zřejmě nabídne kauci za své propuštění. Šance je malá

26.07.2011 8:52 | Zprávy

Tomáš Pitr dál zůstává ve švýcarském vedení. Zpráva o tom, že by mohl být propuštěn, neboť ve Švýcarsku nesmí být nikdo ve vazbě déle než rok, byla planý poplach. Žádný takový zákon ve Švýcarsku neexistuje. Pitr se tak nadále snaží být propuštěn na základě kauce.

Pitr zřejmě nabídne kauci za své propuštění. Šance je malá

„Není žádný článek v zákoně, který by říkal, že někdo musí být po roce propuštěn," řekl Lidovým novinám šéf odboru vydávání švýcarského ministerstva spravedlnosti Erwin Jenni. Pitrovou nadějí je tedy ještě peněžitá kauce. „Běží rozhodování o vazbě, které není ukončeno. Pokud vím, ve hře je záležitost peněžité záruky. To je jeden ze způsobů, jak docílit propuštění u nás i v zahraničí," svěřil se Pitrův advokát Jan Křivánek.

Šance, že by se Pitr dostal pomocí kauce na svobodu, je malá. Už dříve švýcarský soud zamítl jeho žádost, když Pitr nabízel 3,3 milionů franků. „Není to u nás obvyklé. Dělá se to jen v případě, že je riziko útěku velmi malé," uvedl Jenni s tím, že to se o Pitrovi nedá říct.

Čtěte více:

Pitr by ve středu prý mohl být na svobodě

Pitr s námitkou neuspěl. Jeho soudce prý podjatý není 

Tomáš Pitr obchoduje a přestavuje si dům
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…