Plány vlády na příští rok: prokazování původu majetku i elektronické evidence tržeb

15.12.2014 17:43

Vláda chce příští rok mimo jiné prosadit zákon o prokazování původu majetku, elektronické evidenci tržeb či zrušit druhý důchodový pilíř. Plán legislativních prací dnes schválil kabinet, novinářům to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Legislativní plán podle ministerského předsedy počítá příští rok s předložením 19 věcných záměrů, 25 návrhů zákonů a 78 novel. „Rezorty tímto už mají jasný signál, co se od nich očekává," uvedl Sobotka.

Plány vlády na příští rok: prokazování původu majetku i elektronické evidence tržeb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Večerní jednání vlády

Například v lednu by měl být dokončen zákon o prokazování původu majetku, který Ministerstvo financí v listopadu odeslalo do připomínkového řízení. Podle návrhu by finanční správa měla mít možnost analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud neevidovaný majetek bude vyšší než deset milionů korun, Finanční správa vyzve k prokázání původu majetku a popřípadě majetek zdaní.

Během roku bude podle Sobotky předložen i zákon, který zavede elektronickou evidenci tržeb. Měl by být účinný od ledna 2016. Ministerstvo práce zase dopracuje věcný záměr zákona o sociálním bydlení. Počítá se i s novelou zákona o veřejných zakázkách či stavebního zákona, který by měl sjednotit povolovací řízení. Ministerstvo financí rovněž dokončí legislativu potřebnou k ukončení druhého penzijního pilíře.

Sobotka připomněl, že kabinet svůj legislativní plán plní a letos prosadil mimo jiné valorizaci penzí, zrušení zdravotnických poplatků či nižší DPH na léky a knihy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…